Zdraví

Zvyky, díky kterým se dožijete stovky

Baví vás život? Patříte k lidem, kteří by neradi zanedlouho skončili pod kytičkami na hřbitově? Pak byste měli do svého života přinést trochu zvyků, které vám zaručí dlouhý život. Pokud se chcete dožít rovnou sta let, měli byste v první řadě myslet na své zdraví, které máte opravdu jenom jedno, a pokud odejde, bohužel odejdete zároveň s ním. Proto se snažte myslet především na své zdraví a zároveň se snažte dodržovat níže uvedené věci, ze kterých se jistě stanou brzy zvyky.  

Tajemství dlouhého života dnes neznají jenom Japonci nebo Číňané, což jsou národnosti, které se řadí k těm, jež se dožívají nejdelšího věku. Nově známe tajemství dlouhého života také my a rádi vám ho odhalíme. Tajemství dlouhověkosti tkví v konkrétních zvycích, které jsou příjemné a které snadno zakomponujete do svého života.  

Zelenina po hrstech 

Mnozí cestovatelé se na svých cestách lidí ptali, co stojí za dlouhým životem. A ti jim odpovídali prostě a jednoznačně – za dlouhým životem stojí jezení zeleniny po hrstech. Jinými slovy lze říct, že za dlouhověkostí opravdu stojí zdravá strava. Osmdesátníci, devadesátníci po celém světě se stravují velice zdravě, zeleninu jedí opravdu po hrsti, nikoli po malých hrstičkách, které neobsahují skoro žádné vitaminy.  

Méně masa 

V současné době se neustále mluví o tom, jak by se mělo maso omezit, jak je konzumace masa nepotřebná a jak se ho jí zbytečně moc. Zatímco někteří striktně odmítají to, že by měli konzumaci masa omezit, jiní to aktivně dělají. Ostatně právě ti, kteří trochu omezují maso (ale samozřejmě ho zcela nevynechávají), se dožívají nadměrného věku. Omezte maso i vy a dožijte se vytoužené stovky.  

Ranní rituál 

Za dlouhověkostí se také ukrývá i pravidelný ranní rituál. Podle mnoha lidí, kteří se dožili opravdu vysokého věku, by každý člověk hned po probuzení měl vědět, proč vlastně otevřel oči, proč vstal.