Móda

Jak vybrat menstruační kalhotky a plavky?

I díky českému výzkumu se podařilo před nějakým časem vyvinout speciální novinku v oblasti ženské hygieny. Menstruační kalhotky tak od té doby vyzkoušela celá řada žen. Na co se při jejich výběru zaměřit a bude stačit používat skutečně jen kalhotky? Jak jsou na tom menstruační plavky?  

Období silné menstruace 

Pokud máte ze začátku periody menstruaci skutečně silnou, zprvu nebudete novince v oblasti prádla a hygieny moc fandit. Budete vidět nehody, které se vám mohou přihodit. Nemusíte se ale obávat. Současné technologie vytvořily kalhotky, které vydrží i silnou menstruaci. Nejlépe uděláte, když se vždy pečlivě zaměříte na sílu menstruace, pro kterou jsou dané kalhotky určeny. Mnohé ženy během prvních dnů nosí kalhotky určené pro spánek. Savá vrstva je silnější a prodloužená. Pro klid duše je to dobrá volba.  

Měření bude nezbytné 

Než si kalhotky objednáte, budete se muset měřit. Klasický krejčovský metr vás nemine a budete měřit pas i boky. Takto nejlépe si uděláte představu o velikosti prádla. Stejně jako u jiných výrobců, i zde totiž platí, že velikost S není jednotná. Jelikož je cena menstruačních kalhotek dosti vysoká, měřením předejdete následné potřebě výměny nebo rizika, že drahou pomůcku nebudete vůbec používat.  

Vyberte si střih, který vám vyhovuje 

Nedáte bez bokových kalhotek ani ránu? I tyto kalhotky se dají sehnat jako hygienická pomůcka pro ženy. Častější jsou samozřejmě kalhotky s vysokým pasem, které jsou již delší dobu in. Podle produktových fotografií a popisků si vyberte střih, který vám nejvíce sedne. Současně také zvolte barvu, ve které se budete cítit komfortně.  

Plavky pro menstruaci?  

Vývoj jde stále dopředu. Obzvláště ženy, které nesnášejí tampóny a kalíšky, konečně zaplesaly. Byly totiž vytvořeny plavky, které lze používat během menstruace. Zatím jsou určeny pro střední až slabou menstruaci, ale dá se očekávat, že brzy projde výsledky atestů také varianta pro silnou menstruaci. Pokrokové, skvělé.  

Pro správný výběr menstruačních kalhotek potřebujete znát své míry. A dobře si zvolit, pro jak silnou menstruaci budete tyto potřeby využívat.