Móda

Jak nosit oversized košile, aby vám nepřidávaly kilogramy?

Oversized košile jsou v módě už delší dobu, možná jste ale dosud měli dojem, že sluší jen štíhlým a mladým dívkám a ostatním jen přidávají kilogramy navíc. Jenže opak je pravdou, dovolit si je mohou ženy všech tvarů i věkových kategorií. Stačí vědět, jaké vybrat a jak je správně kombinovat. 

Vyberte správnou látku 

První věc, která by vás měla zajímat, je látka, ze které je košile vyrobená. Rozhodně se vyhněte lesklým materiálům, metalickým barvám a průsvitnému šifonu, které přidávají tělu objem. Místo toho volte denim nebo silnější bavlnu. Nekombinujte příliš mnoho barev, stačí dvě až tři. Ještě lepší je sladit celý outfit do stejné barvy v jiných odstínech. 

Odhalte se 

Účelem oversized košilí nemusí být vždy jen zakrytí co největší části těla. Naopak odhalení krku a ramen vám udělá dobrou službu, jelikož vyrovná tělesné proporce a vy budete vypadat štíhlejší a ženštější. Ke košili už pak nenoste kalhoty s širokými nohavicemi. Ačkoliv opticky přidávají pár centimetrů na výšku, schovají všechny křivky a vy budete vypadat širší. Přiléhavé kalhoty nebo legíny naopak vytvoří kontrast, kterým zeštíhlíte nohy. 

Zvýrazněte pas 

Pokud chcete odhalit pas i přesto, že nosíte oversized košili, přepásejte ji efektním páskem. Takto snadno opticky vytvoříte postavu přesýpacích hodin a zvýrazníte siluetu. Nejlépe vypadají široké korzetové pásky. Ne každá košile je ale k přepásání vhodná, a tak ji alespoň zastrčte za přední lem kalhot, zatímco strany necháte volně viset dolů. Tak odhalíte pas a budete stále vypadat ležérně. 

Zkombinujte ji 

A s čím oversized košili kombinovat? Zkuste krátkou bundu, která vytvoří kaskádu a opticky zeštíhlí nohy. Ještě výraznějšího efektu dosáhnete, když si k tomuto oblečení vezmete sandály na vyšším podpatku. Pokud si vyberete košili, která končí v půli stehen nebo u kolen, můžete ji také nosit jako stylové a elegantní šaty. Takto můžete vyrazit třeba i na romantickou večeři do restaurace.