Móda

4 nápady na upcyklaci obyčejného trička. Budou vám stačit nůžky?

Nelíbí se vám současný střih trika, které jste si zakoupili? Můžete se postarat o jeho změnu. Stačí vám jen nůžky a super nápad. Vybírejte.  

Dobrý den, bříško ven 

Zadní část trika o trochu zkrátíme. Následně si na přední části nakreslíme místa, která budeme stříhat. Stačí jen prodloužit linii vodorovného střihu na zádech. Pokuste se vytvořit dva prodloužené trojúhelníky. Ty si později vystřihněte. Vzniklé „šňůrky“ k sobě zavažte. Výsledek? Sexy uzlík nad oblastí bříška. Bříško hrdě vykukuje ven. Skvělé pro letní odpoledne! 

Svislé proužky spojíme, vznikne exotika 

Obyčejné tričko si snadno upravíte pomocí průstřihů. Nejprve si podélně naznačte čáry. Poté veďte kolmice. To se může dít v oblasti dekoltu, nebo třeba ve spodní části trika. Rozestupy mezi průstřihy by měly být poměrně malé. Dva sousední svislé proužky můžete spojit pomocí speciálního upevňovacího korálku. 

Široké triko se promění v sexy kousek 

Triko je příliš široké a vy si v něm připadáte jako těhulka nebo žena větších velikostí? Zkuste si upravit střih. Neprve triko v místě pasu a boků, tedy přímo od podpaždí dolů nastřihněte pomocí vodorovných proužků. Mezi průstřihy by měly být malé mezery. Každý průstřih poté o kousek prodloužíme. Když máme hotovo, trochu proužky uvolníme a vytaháme. Začnou se rolovat. To přesně potřebujeme.  

Nyní budeme proužky zaplétat. První proužek chytíme v levé části a povytáhneme jej dolů přetočíme o 180 stupňů. Uchopíme proužek níže a otočíme jej. Poslední očko v řadě rozstřihneme a vytvoříme na něm uzel.  

Vsadka zmenší výstřih trika 

Přejete si naopak něco klidnějšího? Pokud je výstřih vašeho trika příliš hluboký, ale vy jste si triko oblíbila, můžete se postarat o jeho snadnou přeměnu. Stačí do hlubokého výstřihu našít kousek krajky. To uděláte velmi snadno. Krajku přišijete z rubové strany trika do výstřihu. U této úpravy trika vám již tedy nebudou stačit jen nůžky.  

Upravte si své triko a vytvořte si originální kousek.