Móda

Jak správně pečovat o plavky?

I když je léto ještě v nedohlednu, mnozí lidé utíkají ze zimy do tepla a tráví chladné měsíce někde u moře. A tak se i v současném ročním období stojí zmínit o správné péči o plavky, protože jistě nikdo nechce, aby do tohoto kousku oblečení investoval tisíce co měsíc. Vesměs stačí opravdu jen pár drobných věcí, které mohou udržet plavky ve skvělé kondici, a to i přesto, že musí neustále vzdorovat chlóru, slané vodě nebo slunečním paprskům. 

Se správnou péčí o plavky se začíná už před prvním použitím 

Věděli jste, že o plavky se musíte starat ještě předtím, než si je poprvé obléknete? První kroky ještě před jejich prvním použitím přispívají k udržení jejich syté barvy. A co byste tedy měli udělat? Namočit je do vlažné vody s neutrálním mýdlem a lžící jablečného nebo vinného octa.  

Plavky po zhruba třiceti minutách vytáhněte a vymačkejte z nich přebytečnou vodu. Následně je nechte uschnout. 

Péče pokračuje po vykoupání 

Hned, co opustíte bazén nebo se vykoupete v moři, nastupuje další škála povinností. V ideálním případě plavky přeperte, respektive vymáchejte ve studené vodě, aby se z nich dostala škodlivá sůl, chlór nebo veškerý plážový písek, jenž na nich ulpěl.  

Zejména pokud jste v nich strávili celý den a pokud se musely potýkat s nepřízní mořské soli, bazénového chlóru a také se slunečními paprsky, je jejich vymáchání po použití nezbytností. Zmiňované faktory plavkám totiž škodí ze všeho nejvíce. 

Jak prát plavky? 

Plavky se samozřejmě musí prát. Preferujte ruční praní, kdy stačí naplnit lavor studenou vodou smíchanou s menším množstvím pracího prostředku. Praní plavek v pračce se nedoporučuje, ale pokud se vám zdají plavky až příliš špinavé, pračka přichází vhod až při každém pátém praní. 

Při použití pračky se musí plavky vložit do speciálního sáčku určeného pro jemné prádlo, což vede k předcházení jejich poškození.