Bydlení

Zvětšujeme malé byty. Jak na to?

Rozhodli jste se zvětšit svůj na první pohled malý byt? Nemusíte nic kopat nebo bourat, jen to chce vědět, jak lze pomocí jednoduchých tipů byt opticky zvětšit. Opravdu se nejedná o nic nereálného, i malé byty lze opticky zvětšit tak, že hosté, kteří u vás dlouho nebyli a kteří k vám zavítají, budou koukat a říkat si, že jste se asi museli přestěhovat do jiného bytu, protože v takto velkém příbytku jste zkrátka dříve nebydleli. Ano, i takové myšlenky můžete v lidech vyvolat, pokud se rozhodnete svůj byt opticky zvětšit díky níže uvedeným tipům, jež jsou k nezaplacení. 

Nepodceňujte osvětlení 

Důležité je mít na paměti to, že osvětlení je základ úspěchu stejně jako vymalování. U osvětlení malého bytu je velmi nutné, aby se světlo různými způsoby odráželo od zdi (hlavně, pokud do vašeho menšího příbytku nejde přirozené světlo). Díky odrážejícímu se světlu působí byt opticky větší, než jakým ve skutečnosti je. Stojací lampy jsou doslova tabu, lepší je nechat byt bez světel, jež jsou umístěná na podlaze. Ideální je takzvané bodové osvětlení, které je pronikavé, navíc nezabere takřka žádné místo.  

I spotřebiče zabírají místo 

Pokud ve vašem malém bytě nemáte komůrku nebo místnost, kam byste mohli schovat spotřebiče, doporučujeme investovat do menších, ale za to výkonnějších spotřebičů, které nezaberou tolik místa. Například takový tyčový vysavač s vlastním stojánkem je daleko praktičtější a menší než klasický vysavač pohozený v rohu. Navíc vypadá dokonce i stylověji! Samozřejmě je opět lepší investovat třeba v kuchyni do obyčejného malého tyčového mixéru, než abyste museli investovat do velkého kuchyňského robota, který jen zabírá místo na lince.  

Posuvné dveře šetří místo 

Také se rozhodněte veškeré dveře případně vyměnit za posuvné, které nezaberou tolik místa, navíc se neotevírají do místností, a tak nemusíte řešit, jestli v blízkosti něco je nebo není.