Zdraví

Znamení, která ukazují, že byste s kávou měli přestat

Mezi námi se najde velké množství lidí, kteří jsou doslova závislí na pití kávy. Káva je pro ně smysl života, pijí ji doslova denně. Pokud také patříte k lidem, kteří kávu pijí opravdu denně, dávejte si pozor na své zdraví, respektive více vnímejte své tělo. Je totiž možné, že vám tělo zanedlouho řekne, že je čas přestat s pitím kávy, která tělo dehydratuje, pokud k ní nepijete i vodu.  

Tělo si zkrátka umí říct, když má něčeho dost. Umí se ozvat, když s ním není něco v pořádku, když zkrátka má pocit, že se s ním něco děje. Pokud nechcete, abyste zkolabovali nebo aby se stalo něco horšího, vnímejte své tělo hlavně tehdy, kdy pijete více kávy, než je obvyklé. Tělo vám totiž může dát znamení, jež poukazují na to, že je načase s kávou přestat.  

Pocity úzkosti 

Pokud pijete mnoho kávy, úzkost na sebe nenechá dlouho čekat. Pocity úzkosti se dostaví poměrně rychle. Málokdo si uvědomuje, že kofein může mít i zcela jiný efekt, než je povzbuzení. Může právě způsobovat i úzkost, nervozitu, také může být původcem podrážděnosti nebo hněvu.  

Ranní bolest žaludku 

K dalším znamením, které říkají, že to s kofeinem, respektive s kávou jako takovou přeháníme, je ranní bolest žaludku. Pokud se pravidelně probouzíte s bolestí žaludku, je něco špatně a měli byste s tím něco dělat – měli byste konkrétně přestat s kávou. Bolest žaludku nemusí u žen znamenat jen PMS, ale také to může být signál toho, že kávy už bylo dost.  

Časté chození na záchod 

Pokud chodíte velice často na záchod, je to další signál toho, že je s vámi něco v nepořádku, že tělo už nechce další várku kofeinu. Proto ho v tomto případě poslechněte a od kávy si dejte na chvilku pohov. Jelikož je tělo zahlcené kofeinem, močový měchýř se s ním snaží různě vypořádat. Jedním ze způsobů, jak se s ním chce vypořádat, je, že ho chce dostat z těla ven.