Zdraví

Návrat k přírodě

Stále více lidí se v posledních letech snaží vrátit zpět k přírodním antibiotikům, jako tomu bylo kdysi. Většina z nás se chce stát součástí moderní doby, což obnáší zdravý životní styl. Takže takové užívání antibiotik na předpis není zrovna IN.

Samozřejmě jsou případy, kdy se antibiotikům vyhnout rozhodně nedá, ale jsou případy, kdy není na škodu vyzkoušet dříve přírodní cestu. Vaše tělo bude jen a jen rádo.

Po čem je dobré tedy nejdříve sáhnout, než navštívíme lékárnu?

Med

Med je snad nejznámější přírodní antibiotikum. Zná ho snad každý z nás. Při prvních projevech nachlazení mnoho lidí sáhne po čaji s medem a citrónem. Což je jen dobře, protože med je pomocníkem v boji proti bolesti v krku a pomáhá také při kašli.

Cibule

Každá správná hospodyňka určitě nějakou tu cibuli v kuchyni najde. Ale je škoda ji používat pouze na vaření. Co jste možná nevěděli o cibuli, je to, že má léčivé účinky. Pokud ji chcete použít jako lék, je třeba ji konzumovat zasyrova. Tepelnou úpravou se veškeré léčivé účinky vytrácejí. Zda vás trápí zahlenění, tak cibule, bude to pravé po čem musíte rychle sáhnout. Tato kouzelnice totiž skvěle rozpouští hleny usazující se v dýchacích cestách.

Cibulová šťáva je také pro naše tělo jako přírodní dezinfekce, která nás může zbavit různých parazitů, kteří se nám mohou v našem zažívacím traktu zabydlet.

Česnek

Česnek je také brán jako báječné přírodní antibiotiku. Pokud nemáte citlivý žaludek a není vám po česneku, jak se říká těžko, určitě jej zařaďte do svého léčebného programu.