Bydlení

Živly nebo zloději? S dobrou pojistkou můžete být v klidu!

Požár, povodně, záplavy, úder blesku, ale i zloději nebo vandalové mohou způsobit statisícové až milionové škody na vašem majetku. Škody při všech těchto událostech vám může nahradit plnění ze sjednaného pojištění. Je však nutné mít kvalitní pojištění, které kryje většinu rizik. Neméně důležitá je i výše sjednané pojistné částky, aby náhrada škody vystačila na opravu poškozeného nebo na pořízení nového vybavení. Dobrá pojistka však nabízí ještě něco navíc, např. asistenční služby zahrnující elektrikářské nebo zámečnické práce.

Nezapomeňte si nemovitost pojistit

Zdá se to neuvěřitelné, ale až polovina vlastníků nemovitostí nemá svůj majetek pojištěný vůbec, případně má pojistku zastaralou nebo chybně sjednanou. Pojištění domácnosti online je přitom nadmíru snadné, stačí znát výměru bytu v m². Taková pojistka kryje základní a katastrofická rizika, pojistná částka se vypočítává paušálně z udané obytné plochy a nehrozí tak riziko tzv. podpojištění.

ergo

Včetně pojistky na blbost

Takové komplexní pojištění bytu a domácnosti je dokonce včetně lidově nazývané pojistky na blbost neboli pojištění občanské odpovědnosti. Toto pojištění vám kryje škody, které způsobíte svou neopatrností někomu jinému. Může se jednat o sražení lyžaře na sjezdovce, ale i vytopení souseda prasklou hadicí u toalety. Pojistka se vztahuje též na členy vaší rodiny, neplatí však na škody způsobené domácími mazlíčky, ale má dokonce celosvětovou platnost.

S pomocí elektrikáře nebo zámečníka

Říká se, že dobrá pojistka se pozná až při řešení škodní události. Kvalitní pojištění majetku totiž zahrnuje nonstop asistenční službu, kde vám pomohou nejen s řešením dané události, ale hlavně pomohou v nouzi. Takovou pomocí se rozumí výpomoc řemeslníků, např. elektrikáře, zámečníka, plynaře nebo sklenáře, ale lze takto požádat o otevření dveří, výměnu zámku, náhradní ubytování i nouzové uskladnění věcí.