Zdraví

Rady, jak vyléčit zánět močového měchýře

S příchodem chladnějšího období se zvýšilo množství nemocných lidí. Někteří trpí jen známým nachlazením, které je však dost nepříjemné, jiní bohužel trpí vážnějšími nemocemi, jako jsou chřipky, angíny nebo nejrůznější záněty. Zejména záněty jsou velice bolestivé a často se s námi táhnou dlouhé měsíce. Není dobré si s nimi zahrávat a je třeba, abychom je z těla dostali opravdu co nejdříve. Pokud vám tedy zrovna není nejlépe, zamiřte k lékaři. Ten vám může objevit třeba zánět močového měchýře, který lze naštěstí vyléčit s pomocí několika rad.  

Záněty močových cest patří bohužel k nejčastějším zdravotním potížím lidí. K vůbec prvním příznakům patří bolest podbříšku, také bolest v bederní oblasti. Bohužel někdy se zvýší i teplota moči nebo se může vyskytnout v moči krev. Často provází zánět močového měchýře také pálení nebo řezání, s čímž už většinou míříme honem k lékaři.  

Důvodem onemocnění může být cokoliv. Za onemocněním může stát bakteriální infekce nebo třeba oslabený imunitní systém.  

Jak se se zánětem močového měchýře poprat? 

Samozřejmě je nutné, abyste zamířili k lékaři, který vám předepíše potřebné léky. Na druhou stranu si během léčby můžete pomoct díky pár radám, které od zánětu močových cest také ulevují a pomáhají.  

Rady, jak vyléčit zánět močových cest 

Důležité je zvýšit příjem tekutin. Tekutiny vyplaví z těla všechno špatné, tím pádem rychleji se zbavíte nemoci, respektive zánětu. Ideální jsou urologické čaje, které jsou přímo pro záněty močových cest určeny.  

Během léčby zánětu močového měchýře byste měli dát sbohem cukrům. Místo nich byste měli sáhnout po vláknině, která se vyskytuje například v sušeném ovoci, také v mandlích. Do jídelníčku se také doporučuje přidat brusinky, které lze konzumovat i v podobě brusinkové šťávy. I křen do jídelníčku přidejte, ten ulevuje od bolestivého řezání a pálení.