Krása

Žehlení prádla není in, dnes se žehlí pleť!

Pánové, řekla si vaše partnerka o novou žehličku a vy teď jásáte nad tím, že budou vaše košile úhledně vyžehlené? Na vašem místě bychom se nejdříve přesvědčili, o jakou žehličku se jedná. Protože pokud má před sebou příponu „galvanická“, o vaše košile s největší pravděpodobností nepůjde.

Co je galvanická žehlička a co umí?

Galvanická žehlička je kosmetický přístroj,  který funguje na principu galvanického proudu a ultrazvuku. Jednotlivými nástavci žehličky jednoduše přejíždíte po pleti.  Galvanický proud pokožku rozvibruje, rozproudí v ní důležitou lymfu a tím vším nastartuje proces čištění a detoxikace. Během jednotlivých programů žehlička i hřeje,což je pro pleť velice vhodné – otevírají se póry a pleť je více připravená do sebe vstřebat jednotlivé živiny. Obvykle na ni narazíte v kosmetických salónech, kde mívá větší rozměry. Dnes si ji však lze pořídit domů, jako poměrně malou a prostor nezabírající pomůcku. Krom jiného  zajišťuje žehlička i lifting obličeje, a proto je vhodná zejména pro ženy, které si hlídají každou vrásku. K žehličce se obvykle doporučují koupit speciální gely – vodivý (pro působení ultrazvuku), čistící a výživný. Žehličku na pleť lze dnes sehnat v mnoha provedeních a tomu odpovídá i široké cenové rozpětí.  Galvanickou žehličku lze přitom použít nejen na pleť, ale také na celulitidu nohou či pro podporu růstu vlasů.

Jak se s galvanickou žehličkou pracuje a jaké jsou výsledky?

Práce s galvanickou žehličkou doma se dá přirovnat k manipulaci s epilačním strojkem – tak moc je to jednoduché. Stačí si podrobně přečíst návod k žehličce a pak už je vše jen o cviku. Žehličky na pleť obvykle nabízejí více programů – čištění, lifting, výživa…vy si buď vyberete jednotlivý program a nebo podstoupíte všechny procedury najednou.  Každá jednotlivá procedura by měla trvat 5-10 minut. A výsledky? Na ty viditelné si počkáte asi měsíc, nicméně už po první aplikaci si všimnete, že se s vaší pletí něco děje. Její dlouhodobé užívání slibuje sjednocenou a rozjasněnou pleť, vyčištěné póry a vyhlazené vrásky, úbytek podkožního tuku, méně viditelné jizvy i pigmentové skvrny. Zkrátka, kdo si sám neudělá…

Pánové, tak už víte, čím si to u žen zaručeně vyžehlíte?