Zdraví

Zdravé a štíhlé tělo s rychlým metabolismem

Pokud máte pocit, že se jen podíváte na čokoládu nebo na rohlík a hned se vám ukládá na bocích či břiše, chce to zrychlit metabolismus. On je totiž metabolismus složitý systém vnitřního fungování těla. Metabolismus nesouvisí jen s hubnutím, ale jde o to, jak dobře vaše tělo tráví a mění potravinu na použitelné složky. Dodá tělu energii a zajistí funkci mozku, srdci a všem orgánům. Dobrý nebo rychlý metabolismus znamená, že vaše tělo pracuje, jak má.Buď jste vyhráli obrovskou genetickou loterii, nebo musíte metabolismu trochu pomoct.

Dostatek proteinů či bílkovin

Maso, ryby, vejce, listová zelenina, semínka a ořechy zaručí dostatek bílkovin. Metabolismus bude pracovat tak, jak má. Dejte vašemu tělu správné palivo a ono se vám odvděčí. Potraviny obsahující železo, vitamin D a omega-3 mastné kyseliny, jsou složky, které jsou pro tělo a jeho fungování prospěšné. Vyšší příjem bílkovin a sport znamená nárůst svalové hmoty, díky které bude metabolismus mnohem rychlejší. Bílkoviny mohou být ve formě steaku, luštěnin i tofu.Pro správné fungování metabolismu je sport nezbytný. Je dobrý i pro dobré trávení, vypotíte se, zbavíte se toxinů, a pokud i posilujete, svalová hmota napomáhá k rychlejšímu metabolismu. Vhodný tréninkový plán je cvičení HIIT. Rychlé, efektivní, spaluje tuky a drží i buduje svalovou hmotu. Metabolismus pracuje ve zrychleném tempu až po dobu 8 hodin po cvičení.

Žvýkat pomalu a nedát hladu šanci

Metabolismus lze urychlit žvýkáním, které je nezbytné pro optimální trávení, celkové zdraví a zdravý, rychlý metabolismus. Mozku trvá 20 minut, než si uvědomí, že je břicho plné, proto si ušetříte hodně zbytečných kalorií.Hladu nikdy nedejte šanci a nečekejte na to, až váš žaludek bude křičet velkým hladem. Tělo začne myslet, že hladovíte, snaží se kalorie uchovat a nepálí je. To je důvod, proč většina diet, zaměřených na kalorický deficit nefunguje a dostaví se jojo efekt. Klidně si dejte mezi jídly svačinu, pár ořechů, nesolených mandlí, kus ovoce, zeleniny ještě předtím, než se pořádně najíte. Zařaďte protizánětlivé potraviny, jako jsou rajčata, špenát, mandle a jahody. Infračervené sauny spálí asi 250 kalorií za hodinu a pomáhají tělu odplavit chemikálie a toxiny, které často přebytečnou váhu drží.