Bydlení

Záclony součástí moderního interiéru. Jaké vybrat?

Záclony jsou opomíjenou součástí interiéru. Ale právě jejich správná volba může být skvělým způsobem, jak osvěžit svůj domov. Pokud plánujete přeměnu celé domácnosti, je vhodné jako první vybrat nové záclony se zajímavou barvou nebo vzorem a teprve poté k nim ladit další příslušenství a doplňky. Obývací pokoj můžete změnit za nízkou cenu. Než se pustíte do zcela nové dekorace, promyslete si, jak můžete použít vybavení, které již máte. Pak postupujte po krocích – prvním krokem budou ony opomíjené záclony, které umí samy o sobě udělat velkou parádu.

Moderní záclony

Moderní styl je především jednoduchost a minimalismus. Ačkoli v typickém uspořádání v tomto stylu dominují přímé linie, geometrie a tlumená barevná paleta – šedá, odstíny bílé a béžové – nevylučuje určitou dávku avantgardních řešení. Nemusíte omezovat uspořádání obývacího pokoje na jednu barvu nebo vzor, na základě kontrastu si můžete vybrat látky a dekorativní prvky – mezi ně patří právě záclony.

Moderní interiér může být energický nebo klidný

Nezapomeňte, že pokud se rozhodnete použít záclony v živých barvách, stěny v této místnosti by měly být světlé. Příliš mnoho barev v interiéru vzbuzuje dojem chaosu. Pokud chcete, aby váš pokoj měl elegantnější charakter, použijte moderní záclony vyrobené z dekorativních látek v jasných barvách. U tohoto typu uspořádání není prostor pro mimořádné kombinace – elegance je spojena s pořádkem a harmonií. Příliš mnoho vzorů v takovém interiéru může vypadat kýčovitě a chaoticky, proto stojí za výběr jednoho vzoru, který upoutá pozornost.

Nezapomeňte na lesk

Lesk je určitým prvkem elegance. Lesknout se může nejen nábytek a doplňky, ale také látky. Hladká pohovka by měla být zdobena polštáři v lesklých povlacích na polštáře. Stěny rozjasní lehce třpytivé závěsy doplněné jemnými voálovými závěsy, které dodají interiéru pocit lehkosti.