Zajímavosti

Práce asistentky má mnoho výhod. Předně je jí práce v teple kanceláře

Přemýšlíte nad tím, že změníte pracovní pozici? Nebaví vás stávající zaměstnání, nejsou pro vás ani finanční podmínky dostatečně přijatelné? Nabízí se práce asistentky. Ta má ostatně mnoho výhod, i když to tak možná nevypadá. Předně je to práce v teple, v kanceláři, což se mnohým jiným pracovníkům zrovna nedaří. 

V posledních měsících je asistentka poměrně hledaná. Hledá ji i firma Extéria, která ji zahrnula na svůj seznam volných pracovních pozic společně s obchodní manažerskou a dalšími místy. Možná si říkáte, jak je to možné, že zájem o asistentku tak roste, když je prakticky všechno zavřeno. Je třeba si uvědomit, že protiepidemická opatření se netýkají všech oborů a že mnohé firmy fungují, jako by se nechumelilo. A právě tyto firmy hledají do svých řad schopného člověka, který se ujme třeba domlouvání schůzek. 

Asistentka musí hlavně rychle reagovat

Od asistentky se neočekávají žádné náročné povinnosti. Její hlavní předností by měla být rychlost. Telefon by rozhodně neměl zvonit dlouhé minuty, měla by být v tomto směru pohotová. Zároveň by měla být komunikativní. Domlouvat schůzky s partnery opravdu nemůže člověk, který ze sebe stěží vydá hlásku, pakliže není v pohodlí domova. Komunikační dovednosti jsou tak často hlavním požadavkem. 

Stejně tak by měla ovládat alespoň základní věci na počítači. Většinou pracuje s tabulkami a s klasickým textovým dokumentem. Po ruce by měla mít i diář nebo kalendář, do kterého bude veškeré schůzky plánovat, stejně jako bude plánovat i firemní dovolené nebo různé soutěže, které firma plánuje vyhlásit. 

Je to práce pro vás?

Pokud vám při čtení výše uvedených řádek prošlo hlavou, že tato práce je jako šitá vám na míru, je načase pustit se do sepisování vlastního životopisu. Ten pak pošlete právě do firmy Extéria a místo bude třeba právě vaše.