Bydlení

Jak využít rohy v bytě: Sedačka jako nejlepší řešení

Rohy v bytě jsou do jisté míry nevděčnou záležitostí. Jak je co nejúčelněji a nejvkusněji využít, aby poskytly maximum prostoru a nerušily celkovou koncepci zařízení bytu? Jednou z možností je rohová sedačka.

Výhodou se stává dokonalá funkčnost

Sedací souprava je samozřejmou součástí obývacích pokojů v bytech. Poskytuje dostatek pohodlí pro sledování televize, poslech hudby a jakoukoli další odpočinkovou činnost, zvládne usadit i větší společnost v případě návštěv. Výhodou je obrovská funkčnost. Kromě pohodlného posezení nabízí uvnitř často i úložný prostor určený pro složené deky. Dá se lehce transformovat na postel, pokud bude někdo z hostů chtít u vás přespat. Navíc umožní třeba také rozdělit prostor v místnosti na pracovní a odpočinkovou zónu, což je užitečné hlavně u menších bytů.

Varianty, které šetří prostor

Zapište si rozměry, které by měla souprava mít, a začněte vybírat. Existují různá prostorová řešení, například do U, do L, symetrická, nesymetrická. Obvykle začínají rozměry sedacích souprav na šířce cca 260 až 270 cm. Ovšem existují i menší varianty, které umí využít doslova každý centimetr. Například boční opěrky jsou polohovatelné, dají se sklopit. Jednou z možností je i řešení skládající se z více částí, včetně například taburetů. Tyto části mohou být samostatně i společně dohromady podle aktuální potřeby.

Koženka se výborně ošetřuje

Uvědomte si, co přesně chcete: zda stylový a zároveň pohodlný koutek na relaxaci s knihou nebo u televize nebo třeba naopak místo pro setkávání větší společnosti. Při první variantě uvítáte zvětšenou lenošku, při druhé naopak polohovatelné loketní opěrky i zadní část podle výšky a maximum sedacího prostoru. Zbývá také rozhodnout, zda je lepší koženková, nebo naopak čalouněná sedačka. Čalounění je náročnější na údržbu, protože se v něm snadno usazuje prach a není vhodné pro alergiky. Naproti tomu koženka se ošetřuje velmi lehce a je na omak příjemná.