Zajímavosti

Plánujete veselku? Nezapomeňte ozdobit auta

Nevěsta i ženich si chtějí užít svůj velký den s plnou parádou. Šaty, dort, líčení, česání, obřad, hostina… Ve výčtu všeho, co je třeba zajistit, ale nezapomeňte na to, že se svatebčané musí na místo obřadu i hostiny dopravit. Pozornost si proto zaslouží i auta. Připravte jim proto výzdobu hodnou slavnostního okamžiku.

Panenka se závojem i podvazky

Ozdobená auta v současnosti neodmyslitelně patří k dokonalému průběhu svatebního dne. V dávné minulosti se zdobily kočáry květinami a koním do hřívy vplétaly mašle. Dnes už ale máme mnohem širší možnosti. Klasikou a nestárnoucím evergreenem je panenka umístěná na přední kapotě auta nevěsty. Připomíná, kdo se uvnitř veze. Je ztělesněním panenské čistoty nevěsty.

Plyšoví medvídci i tygříci

Jinou, ale neméně romantickou variantou výzdoby je umělá kytice, srdce nebo jednoduché květiny. Chcete-li, aby byla symbolika dokonalá, doplňte kytici prstýnky. Hravější páry mohou zvolit také dvojici plyšových zvířátek oblečených jako ženich a nevěsta. Na výběr jsou medvídci, kočičky, ale třeba i plyšoví tygříci.

Šerpa pro dokonalý dojem

Naprosto nezbytné jsou šerpy na auto. Nejlepší je objednat si rovnou dvě velké girlandy, které vytvoří ono dominantní véčko vpředu na kapotě. Součástí šerp mohou být například látkové taftové či saténové květy. Dodají výzdobě elegantní ráz. Girlandy se často dodávají jako komplet včetně mašliček, jež se uvazují na dveře auta.

Cylindr pro ženicha

Ovšem i auto, kterým na obřad dorazí ženich, si zaslouží ozdobit. Cylindr je velmi decentní, ale všem zúčastněným jednoznačně napoví, koho v autě najdou. Nejjednodušší je bílý nebo černý cylindr. Pro velké milovníky tradic se ale dá přizdobit například umělými kalami, typickými svatebními květinami. Vášniví lidé si místo nich mohou vybrat umělé rudé růže, romantici zase pro změnu květiny laděné do růžova či fialova.