Bydlení

Využijte i staré noviny

Stále jsou mezi námi milovníci tištěných novin. Není nad to, sednout si s kávou k právě koupeným novinám. Co ale s nimi, když jsou přečteny? Než vás napadne hodit je do koše nebo spálit zkuste je využít i jinak.

Doba, kdy jsme nosili noviny do sběru už je také dávno pryč. Proto jsme našli pár tipů, jak se noviny dají použít i jiným způsobem.

Pro lesk

Pustili jste se do mytí oken a zjistili jste, že vám došel přípravek na leštění skla? Nevadí, máme jednoduché řešení. Vezměte list klasických novin a pusťte se do leštění. Dejte si pozor, aby to nebyl lesklý papír, ale opravdu ten obyčejný. Budete mile překvapeni, jak čmouhy rychle mizí a dostavuje se krásný lesk.

Také pokud vás trápí zašlé zrcadlo, jsou tady dobrý pomocníkem noviny s kapkou octa.

Pryč s nepříjemným pachem

Noviny dokážou skvěle absorbovat nepříjemný zápach. Není tedy na škodu umístit jednu či dvě zmuchlané stránky například do zapáchající obuvi. Noviny pachy pohltí a boty budou jako nové. Také se nebojte dát pár listů na dno odpadkového koše. Také není špatné dát si pár kuliček papíru do koše se špinavým prádlem. V tomto případě je třeba dát si pozor, abyste je nevyprali společně s prádlem.

Suché boty

V tomto období vás může překvapit podzimní dešťové přeháňky. Jistě se vám již stalo, že vám boty promokly. Jak je tedy co nejrychleji vysušit? Stačí opět sáhnout po starých dobrých novinách. Stačí zmuchlat jednu či dvě stránky a vsunout je do boty. Poté jen vyměňovat za suché listy, dokud nejsou boty zcela vysušené.