Zdraví

Nejšílenější diety, kvůli kterým lidé hazardují se zdravím

Zejména ženy pro krásnou postavu udělají opravdu všechno. Mnohé dokonce podstoupí i nejrůznější a nejšílenější diety. Diety však ani nutriční specialisté nebo odborníci na zdravou výživu nepodporují, a to hlavně proto, že velice škodí svému tělu a zdraví. Daleko lepší je začít jíst zdravěji, pravidelněji, také vyváženěji a pestřeji. K tomu přidejte pohyb a také dostatečný pitný režim a krásná postava se zanedlouho dostaví sama. Abychom však zůstali u diet, které jsou ženy ochotné podstoupit kvůli krásné postavě – některé z nich jsou opravdu šílené, při nich se dokonce hazarduje se zdravím.  

Znáte vatovou dietu? 

K nejšílenějším dietám, které ženy byly ochotny v minulosti nebo současnosti podstoupit, patří rozhodně vatová dieta, která bývala populární hlavně ve světě modelingu. Vatová dieta spočívala v tom, že modelka místo oběda jedla vatu, kterou zapila vodou. Tím pádem si udržela nejen krásnou a štíhlou postavu, ale kromě toho neměla hlad. A proč volili zrovna vatu? Vata neobsahuje žádné kalorie a po požití vody nabude, tudíž žaludek hezky zaplní. Samozřejmě vata a tento způsob hubnutí měl negativní vliv na zdraví i na psychiku člověka jako takového.  

Různé druhy jednostranné diety 

O jednostranných dietách se píše takřka všude, jsou však naprosto nesmyslné. Spočívají v tom, že několik dní nejíte nic jiného než jen konkrétní potravinu. Jednostranné diety jsou například okurkové, ananasové, také rýžové, tvarohové nebo celerové. Je to však další stravovací extrém, který způsobuje vypadávání vlasů, kažení zubů nebo také díky nim ztratíte svou svalovou hmotu.  

Známá neznámá breathariánská dieta 

Už jste slyšeli o breathariánské dietě? Dodržují ji hlavně ti, kteří věří, že k životu vám stačí vzduch, vesmírná energie a sluneční svit. Sice zhubnete na kost a něco ušetříte, ale z pohledu zdraví to bude mít fatální následky. Breathariánská dieta je od slova “breathe” jako dýchat. A ne, nedá se při ní normálně fungovat, i když si to ti, kteří dietu dodržují, myslí.