Krása

Citron pro krásu. Co všechno dovede?

Citron většina lidí bere jako ovoce, které v sobě má velké množství vitaminu C. Jenže citron rozhodně není jen ovoce, které nám upevní imunitní systém a zvýší obranyschopnost. Jedná se také o užitečného pomocníka v domácnosti, který může sloužit jako dezinfekční prostředek nebo jako čistič trouby či odstraňovač vodního kamene. Málokdo však ví, že citron také využijeme při nejrůznějších kosmetických procedurách, jež každý večer provádíme, abychom byli krásnější a svěží. Víte, jak citron doma použít, aby vás zkrášlil? 

Citron zesvětlí pigmentové skvrny 

S pigmentovými skvrnami se bohužel potýká nejedna žena. Jedná se o takzvané stařecké skvrny, které se objeví na kůži a kterých se chceme co nejrychleji zbavit. S tím ostatně pomůže citron, který je dokáže během patnácti minut zesvětlit tak, že si jich člověk ani nevšimne. Citron je takovým nechemickým zesvětlovačem a zároveň rozjasňovačem kůže.  

Citron na zabarvenou kůži 

Připravovali jste salát nebo jenom večeři, jejíž součástí byla třeba červená řepa nebo ořechy, které jste museli pracně vyloupávat z jejich skořápky? Na rukou vám mohlo vzniknout nepříjemné zabarvení, které ne a ne smýt obyčejným mýdlem. Proto se zaměřte na citron, který nejen, že zbaví kůži nepříjemného zápachu, který zanechala třeba cibule nebo česnek, ale zároveň zbaví kůži, respektive naše ruce nechtěného zabarvení, které nelze normálně umýt pod tekoucí vodou.  

Citron pro domácí pedikúru 

Ženy ani pánové by rozhodně neměli zanedbávat domácí pedikúru. Pokud bojujete například se suchými patami, stačí, když na půlku citronu nasypete jedou sůl a s tím si projedete po patách. Proces několikrát zopakujte a poté paty opláchněte ve vlažné vodě. Nezapomeňte paty natřít výživným krémem.  

Citron zesvětlí vlasy 

Máte blond vlasy a chcete je ještě trochu zesvětlit? Pak byste si měli do vlasů vetřít citronovou šťávu, která je považována za přírodní zesvětlovač. Nechte působit zhruba půl hodiny na sluníčku, poté vlasy jen opláchněte vlažnou vodou.