Bydlení

Vysázejte na zahradu okrasné keře, které ani sucho nezničí

Chcete si zútulnit svou zahradu? Chcete na své zahradě mít krásné rostoucí a kvetoucí keře, které budou vaší pýchou? Možná si říkáte, že s vaší péčí nemůže žádný keř přežít. Zapomínáte na pravidelné zalévání, nepatříte ke zrovna vzorným pěstitelům. To však nevadí. Na svou okrasnou zahradu můžete skutečně vysázet i takové keře, které se dobře snáší se suchem, které ani sucho nezničí. A několik konkrétních tipů pro vás máme.  

Zajímavé dřeviny, to je to, co na každou zahradu patří. Nemusíte však sázet na zajímavé stromy, suchomilné keře jsou lepší volbou.  

Čimišník jako ideální keř na zahradu 

Čimišník je jedním z keřů, který skvěle odolává suchu. Jeho celé jméno zní čimišník stromovitý, pěstuje se jako opadavý stromek nebo tedy keř, nejčastěji se vysazuje na výsypky nebo na svahy, protože se krásně rozvine. Jeho velkým plusem je to, že nepotřebuje takřka žádnou údržbu.  

Čimišník je beztrnnou opadavou dřevinou, která hlavně v mládí má chlupaté, vzpřímené větve. Starší rostliny jsou už nejčastěji zcela lysé. Jinak keř kvete do krásných žlutých odstínů, a to konkrétně od května do června. Poté plodí lusky.  

Vlasatice zaujme na první pohled 

Dalším keřem, který skvěl odolává suchu, je vlasatice, respektive opadavá ruj vlasatá. Tento keř může dorůst až do výšky tří metrů, je však dobré keř udržovat pravidelným řezem. Ten se provádí zásadně jednou za dva či tři roky a to kdykoli, jen ne během zimy. Při řezu během zimy by mohl keř přijít o své květenství.  

Keř zvaný ruj vlasatá nebo taky vlasatice kvete od června do července, jeho květem je nenápadný, zelenobílý purpurový list a také květ. Největší ozdobou jsou však barevné vlasovité chomáče, které vyrůstají na stopkách květů. Právě proto nese keř zmiňované jméno. 

Keř je nejkrásnější na podzim, protože se barví do výrazných barevných kombinací.