Bydlení

Krásná dekorace v podobě šípků

S podzimním obdobím přichází také okouzlující barevnost přírody. Listy stromů se nám krásně zbarvují a šípkové keře jsou osázeny krásnými rudými plody. Kdo by nechtěl alespoň kousek této nádhery mít doma jen pro sebe?

Z šípků si nemusíme udělat jen čaj, ale také jedinečnou výzdobu do bytu či domu. Nemusíte se bát, není to nic složitého a zvládne to snad každá z nás. Vytvoříme si každý svůj originál, který u nikoho jiného nenajdeme a budou nám ho všichni obdivovat. No co více si přát?

Věnec nejen na stůl

Pokud jste milovnicí vánočních věnců, neváhejte a vytvořte si i jeden podzimní. Stačí si nasbírat dostatečné množství šípků, barevných listů. V papírnictví nebo také květinářství koupíte polystyrenový věnec. Velikost věnce záleží na vás. Stačí si vzít tavnou pistoli a přilepovat šípek vedle šípku a další vámi zvolené podzimní ozdoby. Věnec mi můžete zavěsit jak na dveře, tak jen položit na stůl.

Jen tak do vázy

Zda máte doma velkou vázu, není na škodu si natrhat rovnou celé větve poseté šípky. Tyto větvičky pak dát do vysoké vázy. Taková to váza vám krásně zdobí zapomenuté rohy místnosti či tmavé zákoutí chodeb. Do vázy můžete také přidat nějakou tu větev s barevným listím. Pokud je váza skleněná můžete ji vyplnit třeba jen z půlky kaštany.

Truhlík

Kdo si potrpí na výzdobu za okny, nesmí zapomenout na originální podzimní truhlík. Dnes seženete mnoho druhů různých dřevěných truhlíků, stačí si jen vybrat ten pravý pro vás. Pokud takový najdete, postup už bude jednoduchý. Do truhlíku vložte hlínu a postupně zapichujte větvičky s šípky či barevnými listy.