Zajímavosti

Dárky do kouta už nemusí být záhadou. Víme, co se hodí přinést

Narodila se vaší kamarádce dcerka nebo se vaší známé narodil chlapeček? Ať už má dítě jakékoli pohlaví, nezapomeňte, že pokud se půjdete na dítě podívat, musíte s sebou vzít něco takzvaně do kouta. Dárky do kouta jsou v současné době něco, co je mezi lidmi zaužívané, a tak většina lidí na to nezapomíná. I když se na dárky do kouta nezapomíná, pravdou je, že ne všichni vědí, jakého charakteru mají dárky být. 

Zejména bezdětní lidé nemají ani zdání o tom, co mají do kouta přinést. Někteří nosí dokonce víno nebo podobné dárky, jenže takové dárky se skutečně nehodí ani nesluší. Daleko lepší bude, když přinesete dárky, které maminka, a hlavně dítě, využije. 

Dárky do kouta mají mít stejný charakter jako dárky na dárkovou akci jménem baby shower. Mají tedy být určeny bezprostředně pro miminko nebo jeho maminku, která dárek využije při péči o miminko. 

Jaké jsou tedy ideální dárky?

K ideálním dárkům se proto řadí kojenecké láhve nebo dudlíky. Než však darujete dudlík, zeptejte se, jestli daná maminka dudlík podporuje. Dnes jsou dudlíky důvodem, proč se řada rodičů hádá. Někteří je podporují a využívají, jiní jsou zásadně proti nim. 

Kromě toho jsou vhodnými dárky třeba dečky, sada na otisky ručiček a nožiček, dále také plenky, které můžete darovat v podobě hezkého plenkového dortu. 

Vhodné jsou i dárkové koše pro miminko

Do kouta můžete klidně dát i dárkové koše pro miminka, které dnes koupíte v mnoha obchodech. Obchodníci jsou si totiž vědomi toho, že někteří lidé si nemusí být jistí dárky na baby shower nebo dárky do kouta, a tak na trh rovnou vypouští dárkové koše, v nichž se nachází všechno, co mohou novopečené maminky nebo jejich malá miminka potřebovat. 

Často se v takových dárkových koších najdou i bodyčka, ponožky nebo podobné kousky oblečení, které se maminkám rozhodně hodí.