Zdraví

Kroky ke štíhlé linii

Pokud chcete shodit pár kil, které vám překážejí, je třeba se zamyslet nad svým životním stylem a uvědomit si, co člověk dělá špatně a co vše je ochoten změnit pro svou vytouženou postavu. Někdy i jen malý zlozvyk vám může hatit veškerou snahu v hubnutí.

Proto je třeba, než zahájíte jakoukoliv dietu, tyto zlozvyky odhalit a zbavit se jich. Je nutné nahradit je něčím, co je zdraví prospěšné a vaši dietu to jen podpoří zrychlením metabolismu.

Základ úspěchu

Základem úspěchu je správný pitný režim. Pokud vypijete denně čtyři kávy a dva litry slazené limonády, tak tohle není ta pravá cesta k úspěchu. Takový pitný režim je vám spíše na škodu než k užitku. Správný pitný režim, který je pro tělo a vaši postavu prospěšný se skládá z čisté neperlivé vody a bylinkových čajů, ty také nepřislazujeme. Pokud patříte mezi ty, kterým čistá voda prostě a jednoduše nechutná, zkuste si ji ochutit šťávou z citrónu nebo pomeranče. Také báječná je voda s mátou nebo meduňkou.

Porce

Podstatné je, sníst jen tolik, kolik nám stačí k nasycení. Na talíř si většinou nabíráme více, než potřebujeme sníst. Jsme hladoví, proto nabíráme a nabíráme a pak v půlce jídla zjistíme, že máme dost, ale přece se to nevyhodí že, takže to dojíme. Proto si dejte zkušební týden. Naberte si porci, na kterou jste zvyklí. Snězte větší polovinu a dejte si cca 15 až 20 minut pauzu. Pokud po této pauze hlad již nemáte, příště si naberte přibližně tolik, kolik vám stačilo tento den. Dbejte na pravidelnost v jídle.