Bydlení

Vypěstujte si slunečnici, květinu otáčející se za sluncem

I když už nám léto dalo své sbohem a i když se začíná zahrada pomalu, ale jistě připravovat na zimní spánek, možná už jako vášniví pěstitelé a zahrádkáři přemýšlíte nad tím, jakou květinu budete na své zahradě pěstovat. Nabízí se celá spousta možností, nejatraktivnější je však slunečnice, která je známá tím, že se otáčí za sluncem. Navíc její semínka jsou zdraví prospěšná, proto není žádný důvod k tomu, abyste slunečnici nepěstovali. Nebo nějaký takový důvod najdete? 

Možná si říkáte, že slunečnici nebudete pěstovat proto, že nevíte, jak na to. Jenže pěstování slunečnice není nic těžkého, máme pro vás jednoduchý návod. Stačí, abyste sehnali kvalitní semena slunečnice a našli vhodnou půdu na své zahradě.  

Slunné místo chráněné před větrem 

Že už máte kvalitní semena slunečnice koupené, ale to jediné, co nevíte, je, jak má vypadat ideální místo pro pěstování slunečnice? Takové místo by mělo být slunné, ale zároveň by mělo být chráněno před větrem.  

Pokud už takové místo najdete, semena vysázejte ideálně v období dubna. Mezi jednotlivými rostlinami nechejte alespoň dvaceticentimetrové rozestupy. Také platí, že se semena zasévají poměrně hluboko – ideálně dva centimetry do hloubky. Aby se nestalo, že by je voda nebo déšť vyplavili.  

Vhodná je běžná zemina 

Nemusíte si dělat žádné starosti s výběrem vhodné zeminy, pokud zaséváte slunečnici do květináče nebo podobné nádoby. Klasická zahradní zemina je plně vyhovující. Pokud máte pocit, že zemina není dostatečně výživná, můžete používat hnojivo. Zkušení zahrádkáři říkají, že je vhodné tekuté hnojivo, kterým rostlinu hnojte tak jednou za čtrnáct dní.  

Pozor na přemokření 

Samozřejmostí péče o slunečnici je pravidelné zalévání. Na co je však nutné myslet, tak je přemokření. Slunečnice je sice milovnicí vody, ale přemokření nedělá dobře prakticky žádné rostlině. Tak pozor na to.