Zajímavosti

Jak dítě naučit na dětskou ohrádku

Dětská ohrádka opravdu není nic špatného, i když to tedy mnozí rodiče zarytě tvrdí. Holt každý rodič si na různé věci dělá své názory. Ovšem i odborníci se shodují na tom, že dětská ohrádka může dítě naučit dvěma věcem, a sice samostatnosti a také trpělivosti. A to jsou v obou případech vlastnosti, které se mu budou hodit i v dospělém životě. 

Pokud uvažujete nad koupí dětské ohrádky, měli byste vybírat ze spíše bytelnějších provedení, která jsou ze dřeva nebo z pevného plastu. Rozhodně nekupujte ohrádku síťovanou, ve které se dítě nebude moct postavit. V takové ohrádce ho to skutečně nebude bavit a vy se tak stále budete muset za dítětem ohánět. 

Že jste koupili přesně takovou ohrádku, jakou doporučujeme? Ale přesto jste se nesetkali se zájmem ze strany dítěte? Pak pro vás máme několik tipů, jak naučit dítě na dětskou ohrádku. 

Nechte ho, ať si hraje vedle a ať do ní nakoukne

Dítě musíte s dětskou ohrádkou nejdříve trochu blíž seznámit. Dovolte mu ji prozkoumat jak zvenčí, tak zevnitř. Nechte ho chvilku hrát si u ní, aby ji samo zaregistrovalo. Když ohrádku zaregistruje, začne o ni rázem projevovat zájem. 

Umístěte do ohrádky oblíbenou hračku

Jak dítě naučit na dětskou ohrádku? Umístěte do ní oblíbenou hračku. Tím upoutáte pozornost ještě víc. Když se dítě začne po hračce natahovat, máte vyhráno. V tomto okamžiku ho totiž můžete umístit do ohrádky. Chvilku s ním však zůstaňte, nevíte, jestli se nebude dožadovat toho, aby mohlo ven. V této chvíli si s ním v ohrádce hrajte a nechte ho, ať si na nové prostředí zvyká. 

Nikdy dítě nenuťte

Na co by měl myslet opravdu každý rodič, je to, aby se dítě nenutilo. Když budete dítě nutit k tomu, aby svůj čas trávilo v ohrádce, nebude chtít v ní být ani jednu pouhou minutu. Naopak pro dítě bude pobyt v ohrádce jedním velkým traumatem.