Bydlení

Výhody granitových dřezů vás přesvědčí o tom, že granit je to pravé

Přejete si pro svou kuchyň materiál, se kterým se vám bude skvěle pracovat, a který vydrží skutečně dlouho? Podívejte se na zoubek granitu. Kompozitu, který vede v prodejnosti. Strčil ostatní materiály do kapsy.  

Materiálů je dostatek 

V dnešní době mámo možnost vybírat z celé řady materiálů pro naši kuchyň. Jsou zde keramické materiály, které jsou velmi odolné a tvořeny z přírodních materiálů. Stále se vyrábějí i nerezové dřezy, se kterými si snadno poradíte při instalaci. Granitové dřezy ale prodeje všech materiálů předčily. Není se čemu divit. Tento kompozitní materiál nabízí celou řadu výhod, které ostatní materiály prostě a jednoduše nemají. S barvou dřezu nyní zcela jednoduše sladíte i dřezové baterie.  

Granit je směs přírodního kamene 

Granitové dřezy se vyrábějí z kamene, barviv a pojit. Konkrétně jsou tyto kuchyňské potřeby tvořeny z osmdesáti procent rozdrceným kamenem, mezi který se řadí odolná žula a křemen. Další část jsou následně akrylátová pojiva, která tvoří až 15 procent z objemu dřezu. Posledních pět procent následně připadá na barviva. Ta se používají pro celou směs na výrobu dřezu, proto je barva v celém objemu dřezu zcela homogenní.  

Odolný dřez v módní barvě 

Granitové dřezy jsou pro svou odolnost pověstné. Rozhodně se nestane, že by tuto směs kamene ohrozil pád hrníčku nebo hrnce. Podobně odolné jsou díky povrchové úpravě také vůči chemickým látkám. Ještě jednu věc si ale na těchto dřezech zcela zamilujete – jejich provedení je možné v mnoha barevných variantách. Máte tak možnost si vybrat, jakou podobu bude vaše kuchyně mít. Nemusíte se omezovat jen na šedou, kterou představuje nerez. Ve stejné barvě budete mít také dřezovou baterii.  

Granitové dřezy umožnily, aby se propojila praktická stránka dřezů s estetickou podobou kuchyňského prostoru. Z dřezů se stávají plnohodnotné celky bytové architektury.