Móda

Vybíráme snubní prsteny

Když se blíží velký den našich životů, kdy si volíme toho, kdo s námi zůstane až navěky, naši hlavu sužují obavy a strach, jestli se všechno stihne tak, jak má, jestli se stihne všechno zařídit. V současné době je svatba opravdu honosná událost, která musí být perfektně zařízená a promyšlená. Místa je nutné rezervovat s minimálně ročním předstihem, stejně tak je nutné si rezervovat šaty a další. Také se musí vybrat snubní prsteny, které budete nosit snad navěky. Jenže výběr snubních prstenů není snadná záležitost.

Jelikož budete snubní prsten nosit takřka neustále, musí se vám líbit, musí být nadčasový a stylový. Ještě donedávna se nosily jen klasické obroučkové tlustší prsteny, které byly z počátku jen a pouze zlaté, stříbro se dostalo do módy později.

Tlusté prsteny, které jsou velmi masivní a jsou nepřehlédnutelné, však nejsou v módě. Tedy u mužů ano – zde ani není, z čeho vybírat. Pánové navíc mají masivní prsty a jiné prsteny, než ty masivní, by na rukou nevynikly. Ovšem dámy si mohou vybírat.

Ženy nemusí mít stejné prsteny jako pánové

I když se to zdálo být pravidlo, aby žena nosila naprosto stejné prsteny než muž, není to tak. Ženy mohou mít tenčí prsteny, nemusí mít tak masivní, dokonce mohou mít i jinak zdobené. Důležité je, aby jej nosily na správném prstě.

Jaké snubní prsteny jsou dnes moderní?

Na zlato se dnes nedbá, raději se volí stříbrné snubní prsteny, které dokážou učarovat nejedné ženě. V současné době musí muž přemýšlet dopředu a k zásnubám musí dát ženě takový prsten, který lze nosit společně se snubním. A snubní se vybírá dle toho, jak vypadá zásnubní prstýnek.

Velmi často se ženské snubní prsteny tvarují tak, aby do nich perfektně zapadl zásnubní prstýnek. Často se také stává, že pokud je prsten masivní, jsou v něm vyryté iniciály manželů či nějaký úryvek z jejich slibů.