Bydlení

Ozdobte svým blízkým hrob. Jaké květiny volit? Umělé či živé?

Nevíte, jak ozdobit svým blízkým hrob? Vsaďte na květiny. I když se teploty schylují k nule, to neznamená, že hroby našich blízkých musí vypadat pochmurně jako počasí. Rozveselte hroby s květinami, mnohé z nich vydrží až do příchodu zimních mrazíků, jiné setrvají i celou zimu. Abyste však nechodili po obchodech a nesháněli se po květinách, které dlouho vydrží, poradíme vám, jaké se na hrob hodí nejvíce.

Ze všeho nejdřív se musíte rozhodnout, jestli chcete investovat do umělého kvítka nebo jestli chcete investovat do živé květiny. Od toho se odpíchněte a dle toho se rozhodujte. Ať už se rozhodnete jakkoli, přinášíme tipy pro obě alternativy.

Když chcete hrob ozdobit živým kvítím

Pokud se rozhodnete pro živé kvítí, doporučujeme investovat do chryzantémy v květináčích, které se nejčastěji dávají na hrob v době Dušiček. Při teplotách nad nulou krásně rostou, dokonce rostou i při poklesu na nulu. Jelikož je možné květiny zakoupit v mnoha krásných barevných podobách, hrob může doslova zářit. Nejčastěji se kupují chryzantémy fialové nebo bílé, krásně ale vypadají i chryzantémy v bordó barvě.

Kromě chryzantém se mohou na hrob přinést vřesy. Sice se nejedná o květinu, která vydrží celou zimu, ale tvoří chvilkovou krásnou dekoraci. Jestliže chcete na hrob kytičku, která je živá a která vydrží celou zimu, doporučujeme okrasné zelí, které lze krásně naaranžovat do truhlíku.

Tip: Živé květiny můžete protkat větvičkami jehličnanů, které sice opadají, ale chvilku budou dělat parádu.

Když chcete hrob ozdobit umělým kvítím

Samozřejmě se najdou ti, kteří chtějí hroby svých blízkých ozdobit umělými květinami. Jestliže chcete hroby svých blízkých umělým opravdu ozdobit, vyhněte se typicky jarním květinám v podobě tulipánů. Vhodné jsou stále růže, ale i s nimi opatrně. Raději volte umělou zeleň, například jmelí nebo organzy, které jsou svázány do krásného věnce.