Krása

Vrásky budou jen minulostí

Která žena by nechtěla krásnou mladistvou pleť bez sebemenšího náznaku stárnutí. Tohle je sen všech žen, ale také jeden nekončící boj s časem. Sotva zaženeme jeden problém, objeví se jiný a tak to je stále dokola. Jednou nás trápí černé tečky, pak se objeví pupínek, suchá pleť pak zase až moc mastná pleť. Bojujeme a bojujeme.

Máme pro vás ale jeden typ, jak si udržet krásnou zářivou pleť bez spousty předražených přípravků, které většinou stejně ani nepomohou.

Kouzelná pasta

Na tuto kouzelnou pastu vám budou stačit jen dvě běžné suroviny, které většinou už všechny v kuchyni máme. Díky této pasty bude vaše pleť čistá, hydratovaná a mladistvá. Říkáte si, jaké dvě suroviny z kuchyně mohou dělat takové zázraky? Odpovědí je jedlá soda a kokosový olej.

Kokosový olej zajistí vaší pleti hydrataci, čisté póry a vyléčí zanícenou pokožku. Také skvěle zklidňuje zarudlou pokožku nebo začínající ekzém.

Jedlá soda zajistí správné pH vaší pleti. Také skvěle vyčistí pokožku a zabrání dalšímu množení bakterií, které se nám po celém dni na obličeji zachytí.

Pokud byste měli strach, že tyto suroviny budete muset zdlouhavě hledat v obchodech tak se nebojte. Jsou běžně k dostání v každém supermarketu.

Postup na výrobu pasty je velice snadný. Stačí tyto dvě suroviny smíchat dohromady a to 2 lžičky kokosového oleje a jedna lžička jedlé sody. Kokosový olej by neměl být ztuhlý. Pokud tomu tak je, nechce jej chvíli v teple.

Pasta je tedy připravená k nanášení. Než tak ale učiníte, je potřeba si pleť důkladně odlíčit a omýt vodou. Poté naneseme pastu a necháme působit. Zda máte hodně problematickou pleť, nechejte pastu působit 8 minut. Pro normální pleť bude stačit 5 minut působení. Poté důkladně omyjte.