Bydlení

Jaké kvetoucí pokojové rostliny vydrží i v paneláku?

Pokud bydlíte v panelovém domě, moc dobře víte, jak šílené mohou být horké letní měsíce. Během letních měsíců svítí sluníčko neustále, doslova paří, v panelovém domě je tím pádem opravdu velké horko, až vedro. Zatímco ti, kteří bydlí v nízkých podlažích, moc nepociťují horké letní měsíce, ti, kteří bydlí ve čtvrtém a vyšším patře si moc dobře uvědomují, jaké teploty venku vládnou. Musí v nich totiž i spát. A co pak jejich pokojové rostliny! Ty doslova pláčou s nimi. Naštěstí existuje několik pokojových rostlin, které dobře snáší i vyhřáté panelové domy, navíc i kvetou.  

Africká fialka 

Typickou rostlinou na okenních parapetech je africká fialka, kterou si lze pořídit v mnoha barevných kombinacích. I když se tato květina zdá být jemnou a choulostivou, není to tak. Právě africká fialka je schopná čelit jakýmkoli teplotám, vydrží krásně kvést po celý rok. Dokonce i během horkých letních dnů, kdy je v paneláku na omdlení, se jí daří.  

Pokud chcete, aby vám africká fialka dobře kvetla, doporučujeme najít vhodné stanoviště, kde bude dostatek světla. Během léta ji nezapomeňte chránit před přímým slunečním svitem, při zalévání fialky si dejte pozor na to, abyste jí nezalili listy. Ideální je zalévat africkou fialku do misky, která bude pod květináčem.  

Kolopejka 

Znáte pokojovou rostlinu zvanou kolopejka? Je to nenáročná sukulentní rostlina, která má tendenci v sobě zadržovat vodu. Možná právě díky tomu není nijak choulostivá na stanoviště, snese dokonce i suchý vzduch. Na její květy nebudete muset čekat dlouho, rozkvete vám už po čtyřech týdnech. Dokonce vám může kvést po celý rok, když se o ni budete dobře starat.  

Vánoční hvězda 

To, že musí být vánoční hvězda na stole jen během vánočních svátků, to je pěkný omyl. Jedná se o kvetoucí rostlinu, která může vaši domácnost zdobit po celý rok. Navíc je to rostlina, které nevadí vyhřáté panelové domy během léta, bude vám tedy dělat parádu, i když jiné rostliny boj s horkem vzdají.