Krása

Voděodolná kosmetika není takový zázrak aneb mýty, které se s ní pojí

Když se řekne “léto”, každá žena si hned vybaví nehezky rozmazané oči, které k létu neodmyslitelně patří. Člověk si říká, proč ženy, které se malují či líčí a zároveň také milují vodní radovánky, nepoužijí voděodolnou kosmetiku? Vždyť i taková vymoženost existuje a poměrně populární. Jenže věřte tomu nebo ne, i taková kosmetika má své nevýhody a stinné stránky, stejně jako všechno na světě. S voděodolnou kosmetikou se především pojí několik mýtů, jimž lidé s oblibou věří. O jaké mýty se jedná?

Mám citlivé oči, nemohu používat voděodolnou kosmetiku

Například ženy, které mají velmi citlivé oči, se bojí voděodolnou kosmetiku používat. Je to především z toho důvodu, že mají strach. Někde se zkrátka dočetly, že právě voděodolná kosmetika není pro citlivé oči určena. To je však jedna velká lež. Podle odborníků je voděodolná kosmetika naopak vhodná pro citlivé oči. Díky voděodolnosti se nemusí ženy být toho, že dojde k rozmazání nebo případně k tmavým otiskům, což způsobuje klasická kosmetika.

Voděodolná kosmetika se nenosí každý den

Mnohé ženy jsou toho názoru, že během jiného ročního období, než je léto, nesmí nosit voděodolnou kosmetiku. Je to především z toho důvodu, že se to opět někde dočetly na internetu. Jenže opět se jedná o jednu velkou lež, které bohužel věří drtivá většina žen. Voděodolnou kosmetiku je možné nosit denně, jen se musí dbát na kvalitnější odličování se.

Voděodolná kosmetika není pro každého

Další lež, která se hojně vyskytuje na internetu. Voděodolná kosmetika je určena pro každého, kdo touží po nedrolící se řasence nebo po krásně namalovaných očích, nikoli rozmazaných flecích pod očima. Zejména řasenky jsou něco, co může používat každá žena, bez ohledu na věk, roční období či citlivost očí.

Voděodolná kosmetika se odličuje micelární vodou

Ve světě kosmetiky je nyní velice oblíbená micelární voda. Jedná se o vodu, kterou se ženy běžně odličují. Mnohé ženy se dokonce domnívají, že lze micelární vodou odlíčit i voděodolnou řasenku, jenže to je právě obrovská lež. Voděodolná řasenka se odličuje klasickými odličovadly, oleji nebo ručníky, jež budou namočeny v teplé vodě.