Móda

Tipy na kousky, které jsou ideální do horkých letních dnů

V každém šatníku se nachází několik zimních kousků, několik podzimních či jarních kousků a velká spousta letních věcí. Léto je období, kdy nejen, že jsou obrovské slevy, ale také se oblečení ničí třikrát rychleji než běžně. Je to především z toho důvodu, že se více potíme, tudíž naše oblečení je zničeno především potem. Málokdo však ví, že existují takové kousky, které jsou pro léto doslova stvořené. Jedná se konkrétně o takové modely, které jsou dokonale prodyšné, jsou lehoučké, nepotíme se v nich tolik, a které jsou díky svým vlastnostem a materiálu vhodné zejména do horkých letních dnů. A jaké modely to jsou?

Už máte kabelku z ananasu?

Obrovským hitem jsou nyní kabelky z ananasu, konkrétně z veganského materiálu Piňatex. Jedná se o kabelky, které svým materiálem nahrazují klasickou hovězí useň. Materiál je vyroben z ananasových listů, odtud odvozen jeho název. Kabelky jsou nadmíru stylové, hodí se nejen na pláž, ale také do obchodu nebo do města. Díky svému materiálu jsou šetrné k životnímu prostředí, a navíc je zatím ještě kdekdo nemá.

Jsou libo plavky z recyklovaného textilu?

Kdo by to byl řekl, že se jednoho dne budou nosit plavky z odpadků. V současné době je na trhu hned několik takových plavek, na předních místech jsou plavky vyrobené z econylu. Econyl je sloučenina recyklovatelného textilu a nylonových rybářských sítí, díky nimž jsou plavky odolné vůči chloru nebo soli v moři. V současné době takové plavky prodávají mnohé známé značky, vypíchnout můžeme například značku Ocean Positive nebo také Wear Your Waste.

Když tenisky, tak z konopí

Sháníte tenisky, co nikdo nemá, navíc které budou šetrné nejen k životnému prostředí, ale také které budou šetrné k vašim nohám? V tom případě už dál nehledejte, protože jste nyní narazili na hotový poklad, jímž jsou tenisky z konopí. Takové tenisky dnes prodává dokonce česká značka Bohempia, která ve své kolekci 28 nabízí plno pestrobarevných tenisek, do nichž se nejde nezamilovat. Tenisky jsou díky vrstvě kaučuku pružnější, navíc je bota mnohem prodyšnější než jakákoli jiná bota na trhu.