Krása

Rady, triky a tipy, díky nimž ochráníte vlasy před letním sluníčkem

O tom, že sluníčko je velmi nebezpečné a zrádné, není sporu. V současné době horkého léta je nutné se před sluníčkem chránit, a to nejen proto, abychom nedostali úpal. Sluníčko způsobuje nepříjemnosti i naší pokožce, kromě toho i vlasy pod tíhou slunečního záření trpí. Je tedy nutné ochránit nejen kůži, ale především naše vlasy. Kůži si chráníme různými opalovacími krémy, bohužel na vlasy zapomínáme. Prozraďme si tedy rady, triky a tipy, které ochrání právě vlasy, o které jinak během roku tak skvěle pečujeme.

1) Chraňte vlasy kloboukem

Mnozí lidé se domnívají, že klobouk je jen hezký módní doplněk, ale je to samozřejmě i fantastická ochrana před sluníčkem. Chrání hlavu nejen před úpalem, ale také chrání naše vlasy, a to před samotným nebezpečným sluníčkem. Jelikož jsou dnes moderní především široké slaměné klobouky, nebojte se sbalit si na dovolenou právě takový obrovský klobouk, který vlasy stoprocentně ochrání.

2) Používejte kosmetiku na vlasy

Málokdo ví, že existuje i kosmetika přímo na vlasy, která má vlasy ochránit stejně kvalitně, jako existují produkty chránící kůži před spálením. Produkty, které koupíte na vlasy a které mají vlasy ochránit, ochraňují především před nebezpečným UV zářením a také vlasy dokonale regenerují po celodenním opalování.

3) Nezapomínejte na přírodní olejíčky

Olejíčků má doma každá žena mnoho. Nejkvalitnější jsou přírodní olejíčky, z nichž celá řada přirozeně chrání vlasy před sluníčkem. Nejlepší olejíčky, které v době léta můžete používat, jsou mandlové oleje, jež dokážou chránit vlasy až na stupni pět.

Přírodní olejíčky nejen, že vlasy chrání před slunečním zářením, ale také jim dodávají lesk a krásně je vyživí. Podle odborníků dokážou uhladit i vlasovou kutikulu.

Při výběru olejíčků na vlasy se vyhýbejte zejména těm, které v sobě mají silice. Ty totiž s kombinací sluníčka působí až toxicky.