Krása

Toužíte po krásných, plných rtech? Zkuste to s konturkou

Líčení je pro mnoho žen jedna velká záhada. Mnohé ženy neumí hezky namalovat oční linky, jiným dělá problém obočí. Ale pak je tu skupina žen, která hravě zvládá naprosto všechno, a to jak líčení očí či obočí, tak dokážou krásně zdůraznit rty, aby byly doslova nepřehlédnutelné. Pokud patříte k ženám, pro které je líčení záhadou, nikoli hračkou, jistě oceníte vědět, jak konkrétně na krásné, plné, zdůrazněné a nepřehlédnutelné rty. A s tím poradíme.

Na internetu se dnes najdete hromada videí, v nichž se ženám ukazuje, jak by se měly líčit. Jenže jen hrstka z nich se zaměřuje jenom na rty. Rty se většinou ve videích „odfláknou“, jen se natřou rtěnkou a hotovo. Rty si však zaslouží mnohem lepší péči.

Vše začíná balzámem na rty

Aby vaše rty netrpěly pod nánosem rtěnky, je nutné je nejdříve potřít balzámem, který zakoupíte v každé drogerii. Nezáleží na tom, jaké značky balzám bude. Je to jenom jakýsi podklad. Stejně, jako se pod make-up dává vrstva olejíčku nebo krému, pod rtěnku se dává balzám, bez kterého by rty schly a praskaly.

Zkuste to s konturovací tužkou

Tajemství krásných, plných a doslova nepřehlédnutelných rtů spočívá v konturovací tužce. Mnohé ženy konturovací tužky bohužel odmítají a je to velká škoda. Bez konturovacích tužek se obejdou maximálně ženy, které se pyšní plnými, výraznými rty. Jestli mezi takové ženy nepatříte, je načase to s konturovací tužkou vyzkoušet.

Konturovací tužka se natírá na okraje (lemy) rtů. Netlačte na ni, jemně své rty olemujte.

A pak je čas na rtěnku

Následuje samotná rtěnka, která by měla být ve stejném odstínu jako konturovací tužka. Dojde tak k optickému ztracení konturovací tužky. I když nebude konturovací tužka vidět, rty budou vypadat plněji a ženy se budou radovat z toho, že rtěnkou nepřečmárly jako obvykle, když se pokouší na své tenké rty nanést barvu tlustým štětečkem rtěnky či lesku.