Krása

Jak docílit dokonalého make-upu?

O dokonalém make-upu, který by vydržel celý den, sní každá žena. Ženy chtějí, aby se ranní investice času do líčení vyplatila a aby šla vidět po celý den, bohužel denně se vrací z práce zklamané. Pokud patříte právě k těmto ženám, problém může být v produktech, které používáte. Mnohé levné produkty, které seženete v drogeriích, jsou předurčeny k tomu, aby vydržely skutečně krátce. Samozřejmě najdete i poměrně kvalitní produkty v drogeriích sídlících na každém rohu, ale musíte hledat a zkoušet. Zaručenou kvalitou jsou make-upy známých značek, jež lze koupit v parfumeriích či podobných obchodech.

Problém ale nemusí spočívat jenom v samotných produktech. Problémem může být nanášení make-upu. Položte si ruku na srdce a zodpovězte si otázku, zdali si make-up nanášíte tak, jak by se správně mělo? Pokud ne, otázkou je, jak se make-up správně nanáší tak, aby vydržel po celý den?

Nanášejte houbičkou či štětečkem

Mnohé ženy dělají jeden zásadní problém, a sice nanáší svůj make-up rukou, respektive prsty. Takové nanášení je skutečně to nejhorší, kterého se mohou ženy dopustit. Pokud se nanáší make-up rukou, nikdy se nedostane do všech koutů obličeje. Vytvoří se na obličeji nepříjemné linie, které chcete později smýt, tím však poškodíte celý pracně nanášený make-up.

Aby se make-up dostal do všech koutů obličeje a aby vám tedy zůstal ve své dokonalé podobě delší dobu, nanášejte svůj make-up pomocí štětečku nebo houbičky. S houbičkami je nanášení rychlejší, se štětečky však daleko kvalitnější.

Používejte více produktů

Abyste dosáhli vysněného dlouhotrvajícího make-upu, je potřebné používat více produktů než pouhý make-up. S dokonalým dlouhotrvajícím make-upem mohou korektory, dále také rozjasňovače a pudry, které make-up zafixují, aby vydržel po celý den. Opět platí, že se vyplatí do takových produktů investovat, ale lze najít kvalitní produkty i v drogeriích a za skvělou cenu. Jenom je potřeba pátrat a zkoušet.