Móda

Jak šel čas se slunečnými brýlemi

Ani letos jsme se nedočkali toho, že sluneční brýle, které jsme si koupili vloni, jsou znovu in. Zkrátka a dobře se módní trendy mění, a to doslova rychlostí blesku. U slunečních brýlí to platí dvojnásob. Zejména ty se mění každým rokem, každý rok za ně utrácíme nesmyslně vysoké částky a oživujeme svou sbírku. Každý rok doufáme, že brýle, které si zakoupíme, budou in i příští rok a my tak ušetříme pár set korun, které budeme moct investovat do něčeho jiného, možná praktičtějšího a potřebnějšího. Abyste nám uvěřili, že sluneční brýle se mění skutečně každým rokem, zapátrejme v minulosti a vypíchněme brýle, které kdysi in byly, bohužel dnes jen leží ve skříni či šuplíku zahalené prachem.

Začalo to obrovskými brýlemi

Trendy ve světě slunečních brýlí se začaly měnit tehdy, kdy do módy vstoupily velké brýle, kterým se přezdívalo „mouchy“. Jednalo se o skutečně obrovské brýle, které zahalovaly půlku obličeje. Tento trend však vydržel jeden pouhý rok.

Pokračovalo to oblíbenými „wayfarer“ brýlemi

Dalším velkým trendem, který přišel rok na to, byly „wayfarer brýle“, které jsme si velice oblíbily. Jako jediné zůstaly v módě dva roky po sobě, i když ve zcela jinak barevném provedení. Zatímco první rok jsme se mohli radovat z barevných, pestrých brýlí, rok na to jsme se trochu krotili a pořizovali jsme si je jen v černé barvě, která se na rozdíl od barevných hodila k jakémukoli outfitu.

Poté přišly na scénu pilotky

K dalším poměrně populárním trendům se řadily pilotky. I když se jednalo o brýle, které byly k dostání na každém rohu, neslušely každému, ale jen málokdo si to uvědomoval. Většina žen je nosila kvůli tomu, že byly moderní, bohužel drtivé většině žen neslušely. A když někomu slušely, tak je nosí dodnes.

A co je populární dnes?

A tak jsme se dostali až do letošního roku, kdy slunečním brýlím vévodí kousky, které byly v módě ještě před všemi zmiňovanými typy. Jedná se o takzvané retro brýle, které lze zakoupit v mnoha podobách. K oblíbeným a moderním trendům současnosti patří zejména takzvané kočičí brýle, které jsou velmi úzké a které mají špičatou horní hranu. Poté jsou oblíbené brýle ve stylu filmového snímku Matrix či masivní brýle pestrých barev, které upoutají na první pohled.