Bydlení

Voděnka, tlustice i kaktusy. Pokojové rostliny pro nenáročné, které vyzdobí interiér

Za každou útulnou domácností stojí pokojové rostliny. To je starý známý fakt. Pakliže se chcete i vy pyšnit příjemným domovem, je načase investovat do několika pokojovek, které sice nevyžadují příliš mnoho péče, přesto jsou velmi krásné a poutavé zároveň. Mezi ně patří například voděnka, tlustice nebo kaktus, nad kterými stojí minimálně zauvažovat.  

Tlustice se nepřelévá 

Tlustici nemusíme dlouze představovat. Tato pokojová rostlina je velice oblíbeným sukulentem, který má opravdu dlouhou životnost. Dalo by se říct, že právě tlustice vás bude provázet opravdu celý život, pokud ji nebudete přelévat. To je jediné pravidlo, které je v rámci péče o ni zapotřebí dodržovat. Abyste se vyhnuli černým scénářům, jež přelévání přináší, je nutné vyčkat, až zemina vyschne.  

Tlustici je mimo jiné možné pěstovat na balkoně, a to od brzkého jara až do pozdního podzimu. Jako jedna z mála rostlin snáší velice dobře i vysoké teploty a přímé sluníčko.  

Kaktusy nejen do exotických domácností 

Vedle tlustice stojí za zmínku kaktusy, které jsou známé svou dlouhou životností. Důvodem toho, že ve vaší domácnosti budou dlouhé roky je především jejich schopnost pomalu růst. Podle mnoha odborníků je prakticky nemožné je zlikvidovat.  

Jestliže toužíte po barevně kvetoucí rostlině, tento požadavek kaktusy splňují. Zatímco některé kvetou do odstínů červené, jiné do bílé či žluté barvy.  

Voděnka bez speciálních nároků na pěstování 

Náš seznam pokojových rostlin vhodných nejen pro začátečníky ukončíme voděnkou, což je rostlina velice často se objevující v kuchyních. Pyšní se opravdu velkou odolností a nemá žádné speciální nároky na péči, respektive na pěstování.  

Stejně jako při péči o jiné pokojové rostliny se snažte o to, aby nevyschla, ovšem tím veškerá pravidla pro péči končí.