Krása

Přírodní odličování a čištění pleti a očí. Jak na to?

Smog, prach a znečištěné ovzduší už potrápily nejednu pleť. Skrze přírodní způsob odličování a čištění pokožky se navraťme zpět k životu, kráse a láskyplné péči o vlastní tělo. 

Přirozený přístup 

Teprve to, o co se staráme s láskou, může prospívat. V péči o tělo to platí dvojnásobně. Pokožka, která je ošetřena přírodními produkty, které ji přirozeně vyživí a jsou k ní šetrné, může být zdravá a prospívat. V momentě, kdy je naše pleť zdravá a svěží, cítíme se sami se sebou dobře. 

Každá pleť je jedinečná a vyžaduje odlišnou péči. Proto je dnes na trhu k dostání celá řada zajímavých produktů, včetně opakovaně použitelných kosmetických tamponů, které pomohou s šetrným přístupem k přírodě. 

Přírodní produkty jsou ostatně skvělou volbou, kterou ocení nejen příroda, ale i naše pleť. Zpravidla v nich chybí alkohol, který je bohužel nedílnou součástí nejednoho výrobku v drogerii. Díky nulovému obsahu alkoholu nedojde k dehydrataci pokožky a k jejímu abnormálnímu vysušování.  

Na oči příliš netlačte 

Ať už jste se rozhodli pro přírodní kosmetiku nebo pro jiné produkty z drogerií, při odličování pleti nezapomínejte na jedno – na šetrnost. Každodenní odličování je základem dlouho mladistvé a zářivé pleti. Je důležité k odličování přistupovat tak, že na konci činnosti bude tamponek naprosto čistý.  

Pozor – neznamená to, že budete na oči příliš tlačit a vší silou se snažit o to, abyste pleť co nejrychleji zbavili všech nečistot. Odličování je zkrátka činnost, která vám nějakou dobu zabere. Při přílišném tlačení můžete narušit ochrannou vrstvu pokožky, což se může na pleti negativně projevit.  

Omývejte vodou 

Posledním krokem šetrného odličování očí a pleti je omývání vodou. Zbavíte tím pleť mastného filtru, který po odličování na obličeji zůstane, a předejdete tím opět nežádoucím scénářům, kterých byste byli po ránu svědky.