Móda

Nejčastější chyby při výběru podprsenky

Koupit si novou podprsenku nemusí být tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo. Průzkumy odhalují, že je jen málo žen, které si umí vybrat správnou velikost podprsenky. Každá žena má trochu jinou stavbu těla a jiný tvar prsou. A také je zapotřebí volit trochu jinou podprsenku do výstřihu nebo pro těsné oblečení. Špatně zvolená podprsenka navíc nepodporuje prsa správným způsobem – navíc mohou vypadat ochable. Jak se tohoto problému vyvarovat? 

Jakou máte velikost? 

Velikost si můžete změřit doma pomocí krejčovského metru. Měřte se bez jakéhokoli oblečení a nejlépe před zrcadlem. První míra, kterou musíte odebrat, je obvod hrudníku pod prsy. Krejčovský metr přiložte pod prsa (tam, kde bude končit vaše podprsenka) a veďte jej kolem trupu. Zadní část musí být ve stejné výšce, jako část přední. Velikost košíčků měříte na místě, kde je vaše poprsí nejširší.  

Vybírejte podle obvodu pod poprsím 

Ženy obvykle hledají podprsenku podle velikosti košíčků. To je ale chyba. Základním kritériem by měl být právě obvod pod poprsím. Největší chybou je výběr příliš malého košíčku a širokého obvodu. Prsa pak nejsou správně podepřena. Vizuální efekt je nepříznivý – a je patrný zejména při nošení těsného oblečení.  

Háček podprsenky 

Další velmi častou chybou je to, že spousta žen si podprsenku zapíná na první háček. Přitom by to mělo být právě naopak – zapněte podprsenku na poslední háček (tj. aby byl co nejvolněji). S postupem času materiál degraduje a bude zapotřebí použít další háčky. 

Nepříznivý střih 

Podprsenka má za úkol schovat nedostatky a podtrhnout silné stránky. Může zmenšit nebo zvětšit poprsí na základě zvoleného střihu. Dokáže poprsí dodat krásný tvar. Vyplatí se vlastnit hned několik střihů.  

Nevhodná podprsenka 

Podprsenka by měla být také pohodlná. Nosíme ji po většinu dne, takže je důležité věnovat se tomu, aby nás její kostice netlačily do žeber nebo její obvod nebyl příliš těsný. Ramenní popruhy mohou pomoci cítit se v podprsence dobře – upravte je tak, jak vám to vyhovuje.