Zdraví

Jednoduchý recept na posílení imunitního systému

Pokud jste často nemocní nebo se snadno nakazíte od ostatních, pak na tom zřejmě s imunitním systémem nebudete nejlépe. Existují ale jednoduché a účinné metody, s jejichž pomocí můžete svou imunitu posílit. V chřipkovém období se tak snadno vyhnete jakémukoli onemocnění – rýmy, nachlazení či kašli. V rostlinné říši jsou totiž tak silné bylinky, že si nezadají ani s těmi nejlepšími léky. Oproti nim jsou přírodní metodou bez chemikálií, jsou levnější a přitom efektivní. 

Přírodní lék 

Pro posílení imunity zejména v období chřipek je vhodné užívat některé potraviny, které mají na tomto poli téměř kouzelnou moc. Domácí sirup vyrobený ze zázvoru, medu, kurkumy a grapefruitu je směsicí, která vám dokáže pomoci předejít nejrůznějším chorobám. Pokud je pro vás hořkost grapefruitu nepříjemná, můžete jej nahradit svěžím citronem nebo sladkým pomerančem. Proto je chuť výsledného sirupu příjemná.  

Účinky sirupu 

Sirup, který si takto připravíte, posiluje váš imunitní systém. Můžete jej užívat kdykoli si myslíte, že potřebujete podpořit imunitní systém a taktéž v období, která jsou na imunitu náročná. Mohou to být období, kdy se mění teploty ze dne na den nebo v období chřipek. Sirup má antibakteriální a protizánětlivé účinky. 

Recept na sirup 

Příprava je jednoduchá. Oloupejte 1 citron a 2 grapefruity a jejich dužinu nakrájejte na kousky. Semínka vyjměte. Dužinu dejte do mixéru, nalijte 500 ml vody, 5 lžic medu, přidejte 1 utřený stroužek česneku a 2 lžičky mleté kurkumy a 3 cm kousek čerstvého oloupaného zázvoru nakrájeného na kousky. Rozmixujte do hladka. Tuto směs můžete uložit až na 3 dny v lednici.  

Užívání 

Denně můžete užívat 200 až 400 ml tohoto sirupu. V případě, že již nemocní jste, můžete dávku zdvojnásobit. Pokud užíváte nějaké léky pravidelně, sirup si dopřejte až dvě hodiny po jejich užití. Grapefruit totiž může interagovat s některými léky.