Bydlení

Víte, že pro zařízení bydlení podle Feng Shui odborníka nepotřebujete?

Zařídit si bydlení podle vlastních představ může být někdy pořádná dřina. Je potřeba zohlednit nejen vzhled interiéru, nýbrž i energii, která v něm proudí. Na té si zakládá především umění Feng Shui, pro které je volné proudění životní energie Čchi velice důležité.

Co je umění Feng Shui a jak jej aplikovat do vašeho bydlení?

Feng Shui je čínské umění, které se snaží nastolit harmonii mezi člověka a jeho prostor. Zásadní pro něj je volné proudění energie Čchi, která má zajistit životní pohodu. Kvůli špatnému rozmístění nábytku, dokonce i kvůli špatně situovaným místnostem může mít energie s prouděním problémy. Protože je čínská filozofie Feng Shui velice rozsáhlým tématem, příliš vážně ji brát nemůžete, tedy za předpokladu, že nejste rozhodnutá bořit zdi a přesouvat dům na jiný pozemek. Alespoň nějaké prvky z ní si však ve vašem bytě či domě můžete aplikovat sama bez větších potíží i bez odborníka. Co je potřeba změnit například v ložnici?

Nechte životní energii zaplavit vaši ložnici

Pokud se rozhodnete změnit vaše bydlení k lepšímu podle umění Feng Shui, připravte se na to, že bude potřeba šoupat nábytkem. Některý nábytek však může být pro ženy příliš těžký, a tak doporučujeme přizvat i partnera. Začít můžete například v ložnici. Podle čínského umění ruší volné proudění energie v ložnici špatně rozmístěný nábytek, květiny, rušivá elektronika nebo cvičící pomůcky. Pro nejlepší výsledek by měla ložnice působit vzdušným, prostorným a uklizeným dojmem. Převládat by v ní měly spíše světlé a pastelové barvy než syté a tmavé odstíny. Postel by měla být čelem opřená, tak zvaně ukotvená ke stěně a z obou stran byste k ní měli mít volný přístup. Naopak je chybou, když spíte pod oknem, tam totiž životní energie slábne. Z postele byste měli bez velkých obtíží dohlédnout na dveře, od kterých podle Feng Shui hrozí nebezpečí, zároveň by však postel neměla být ve stejné rovině s dveřmi. Naproti postele se nedoporučuje umístění zrcadla, protože byste se mohli po probuzení leknout vašeho vlastního stínu a to by mělo k životní pohodě hodně daleko. Na noc se doporučují zavírat dveře do ložnice, stejně jako dvířka a šuplíky od šatní skříně a nočních stolků.

Jedině tak si můžete užít klidného spánku v ložnici alespoň z části upravené podle umění Feng Shui. Sama uvidíte, zda změnu pocítíte – vy nebo váš partner.