Bydlení

Oblíbené tapety a samolepky na zeď změní váš interiér k nepoznání

Dámy, chystáte se na změnu vašeho stávajícího interiéru domu? Budete malovat? A co raději vzít na milost tapety? Budete se divit, ale dnes už jsou opět v módě. Díky velké nabídce dekorů lze interiér během krátké doby a bez větší námahy proměnit k nepoznání.

Tapety znovu na scéně

Pro toho, který ještě nedávno ze zdí starých domů strhával staré tapety z období jejich éry to bude spíše paradox. Pro ty, kteří milují hravý a rafinovaný interiér pak dobrá zpráva. Tapety jsou znovu na scéně! Teď ještě v lepší kondici. Na výběr máte nepřeberné množství barev a dekorů. Vybírat můžete klasické papírové tapety nebo dnes mnohem kvalitnější a modernější vliesové tapety. Ty můžete sehnat v různé povrchové úpravě (látkový či matný povrch…) a oceníte u nich i lepší mechanické vlastnosti – stálobarevnost, otěruvzdornost, možnost omývání.

Pokud si na tapetu netroufáte, určitě vyzkoušejte alespoň samolepky na zeď

Vytapetování celého bytu může být pro ženy velkou výzvou. Pokud si na tapetování sama netroufáte a přece chcete potěšit vašeho partnera, který je na služební cestě, vyzkoušejte alespoň samolepky na zeď. Ty mají mnohem menší rozměr a obvykle z nich stačí jen sloupnout spodní papír a nalepit na předem určené místo. Samolepka na zeď tak může ozdobit plochu nad sedací soupravou, pracovní kout dětí a podobně. Důležité je při aplikaci samolepek vše řádně promyslet, pozdější odlepení pak už buď není možné, nebo to jde jen těžko a s tapetou většinou sloupnete i omítku. Při lepení vždy dbejte na to, abyste měla pro tapetu rovný povrch.

Aplikaci tapet a samolepek na zeď zvládnete sama. Budete se divit, jak zdánlivá maličkost může změnit vzhled celého vašeho interiéru. Dobrou zprávou je, že tapety a samolepky na zeď dnes nestojí hodně, tudíž si můžete změnu interiéru dovolit mnohem častěji.