Zajímavosti

Nestíháte číst? Poslouchejte audioknihy

Dnešní ženy – mají neustále naspěch a nejspíš to nikdy nebylo jinak. Ženy už si holt zvykly, že nestíhají. Ono zvládnout kariéru, výchovu dětí, starost o domácnost a ještě se věnovat partnerovi a péči o svůj zevnějšek – to je snad úkol pro některého marvelovského superhrdinu – ne pro „obyčejnou“ženu. Pak není divu, že jdou koníčky a sebevzdělávání stranou. Pro ženy, které nestíhají číst máme řešení – s audioknihami budou ve skluzu o něco méně.

Neuvařený oběd jako daň za přečtenou kapitolu

Patříte k ženám, které rády zaboří svůj nosík do stránek plných napětí a vzrušení? Milujete četbu knih, ale bohužel jste na ni zanevřela, když přišly děti? Zatímco jste dříve přečetla půl knihy za jednu noc, teď stěží přelouskáte jednu kapitolu? Kvůli mnoha povinnostem si necháte ujít napínavé příběhy vašich hrdinů? A není to škoda? Vždyť číst knihu můžete i u mytí nádobí, u míchání polévky, u přebalování vašeho drobečka…pardon, měli jsme říct spíše poslouchat knihu. Audiokniha je dnes velice oblíbenou formou pro ty, kteří buď neradi čtou a nebo naopak na čtení nemají tolik času. Výhoda v poslechu knihy je v tom, že během něj můžete dělat cokoliv jiného. Třeba uklízet domácnost. A to je něco pro ženy! Potřebovat k tomu budete mp3 přehrávač, chytrý telefon či jakýkoliv jiný přehrávač, případně dobrá sluchátka.

Kde lze sehnat audioknihy?

Pro hmotnou knížku jste jednoduše a bez rozvahy zamířily buď do knihkupectví a nebo do knihovny, jenže kde sehnat knihy k poslechu? Na tom samém místě! Zeptejte se v knihovně. Zejména v těch větších najdete zákoutí plné audioknih – tedy nosičů, na kterých je audio kniha nahrána. Seženete je však i v knihkupectví. A nebo vůbec nemusíte nikam chodit a audioknihu si můžete koupit přes internet. Nemusíte se bát, že by byla audio kniha nějak drahá. Stejně jako u knih záleží na titulu a délce knihy – cena se v průměru pohybuje kolem tří stovek za nahrávku. Některé audioknihy si můžete na internetu sehnat i zdarma – jejich výběr však nebude valný. Každopádně doporučujeme audioknihy vyzkoušet. Napoprvé si vyberte žánr, o kterém už předem víte, že vás bude bavit. Špatným výběrem audioknihy byste se mohla od poslechu hned na začátku zbytečně odradit.

Poslech audioknihy má ještě jednu výhodu – se sluchátky v uších neuslyšíte úplně všechno, co se doma děje. A tak nemusíte chápat, co se to stalo s vašimi zlobivými a ukřičenými dětmi.