Krása

Víte, že první lak na nehty se inspiroval automobilem?

Myslíte si, že lakování nehtů je záležitostí 20. století? Vyvedeme vás z omylu. Ženy toužily zkrášlovat si nehty už mnohem dříve. Dokonce už nehtíky slavné egyptské královny Kleopatry se pyšnily ostrou jahodovou červení. A egyptská panovnice nebyla sama. Stejné zkrášlovací procedury s nehty absolvovala třeba manželka proslulého římského krutovládce Nerona.

Malá růžička dokonale padne

Ovšem laky, které vydrží dlouho, jsou záležitostí teprve 20. století. V roce 1917 vytvořila první tekutý lak na nehty Francouzka Michélle Ménardová. Jako inspirace jí posloužil automobilový lak. Byl červený, po roce 1920 už se dal sehnat v různých odstínech. Ze začátku ale ničil nehty a bylo ho možné dostat dolů jedině neředěným acetonem. Dnes už jsou laky mnohem šetrnější. Jestli chcete působit seriózně, je lepší vybrat si decentnější laky pastelových odstínů než ostrou červeň. Bez problémů je sladíte s celkovým outfitem. Budete vypadat sexy, ale ne prvoplánově.

Tip pro vás: Pokud se chystáte na večírek s přáteli nebo jinou velkou společenskou příležitost, a chcete zaujmout, v současnosti jsou velkým hitem 3D ozdoby na nehty. Měli byste ale pečlivě vybírat, co zvolit, aby vše ladilo s šaty a nepůsobilo kýčovitě. Třeba půjdete-li kamarádce na svatbu, malá decentní růžička na nehtu bude vypadat skvěle.

Po francouzsku je to nejlepší

Domníváte-li se, že jsou stále in kočičí drápy, pletete se. Naopak, poslední roky velí spíše k návratu kratších nehtů, které ovšem musí být čistě a dokonale upraveny. Rovný střih nebo zastřižení do čtverce se zaoblenými rohy jsou tím pravým způsobem, jak udělat dojem kamkoli přijdete. Ostře špičaté nehty populární už dávno nejsou. Působí příliš lascívním dojmem, a tak určitě nechcete působit. Mnohem lepší je nenápadná a do detailu propracovaná elegance.

Tip pro vás: Francouzská manikůra, kde je nehet na lůžku lakovaný do růžova a přesah bílým lakem, patří mezi návody, po kterých vaše ruce budou vypadat vždy perfektně.