Krása

2x nadčasový účes, se kterým si neuděláte ostudu

Chcete tip na nadčasový účes, ve kterém budete vypadat trendy bez ohledu na to, jaká módní vlna právě frčí? Uplynulé 20. století leccos vypovídá o účesových trendech. Během něho se v kadeřnictvích prohnalo tolik módních vln, kolik jich nebylo snad za celé dějiny. Objevily se ale některé stálice, které se vracejí opakovaně. Pokud se jich budete držet, neprohloupíte.

Perfektní střih je základem

Dobu krátce po první světové válce, tedy 20. léta 20. století charakterizuje především praktičnost. Ženy si oblíbí novinku – střih na mikádo. V kurzu je jak klasické rovné mikádo s přísně zastřiženou ofinou, tak i zvlněné varianty. Móda mikáda se pravidelně vrací. Základem je perfektně provedený střih. Pokud ho máte, můžete si dovolit třeba výstřelek v podobě nesouměrnosti, kdy je jedna strana kratší, druhá delší.

Tip pro vás: Mikádo je vhodným střihem i pro ženy, které mají málo vlasů nebo jemné vlasy – dlouhé hřívy vypadají zplihlé. Při nafoukání krátkého mikáda ale lze přirozeně vytvořit dojem většího objemu vlasů.

Vlny budící zdání přirozenosti

Ženy si natáčely vlasy do vln od nepaměti, kudrlinkami se pyšnily třeba už starověké Římanky nebo Řekyně. Teprve 20. století ale dovedlo tvorbu vlasových vln k dokonalosti. Už v roce 1906 se objevila první trvalá ondulace. Přes počáteční pokusy, které bohužel mnohdy přinesly i poškození vlasů, jsme se naštěstí už přenesli. Dříve narození si určitě pamatují kudrlinky a pudlíky z 80. let, které dnes vypadají trochu směšně, ale tehdy je musela mít každá žena, která chtěla něco znamenat. To už je historie, ale vlny mají stále co říci. Zpopularizovaly je top modelky už na konci 20. století.

Tip pro vás: Pokud máte delší kvalitní vlasy, současné trvalé preferují větší vlny budící zdání přirozenosti. Zkuste je. „In“ je rozevlátá přirozenost, ale pozor zapomeňte na domácí pokusy v koupelně. Svěřte se s nimi do rukou kvalitního kadeřníka.