Zajímavosti

Jak pracovat s miminkem

Dnes je nutné často pracovat i s miminkem. Možná jste se rozhodli, nebo jste byli okolnostmi přinuceni začít pracovat i s dítětem. Půjdete sice dost náročnou cestou, přijde na řadu i odsouzení od lidí z okolí, a asi si i připlatíte za hlídání. Existuje také coworking pro ženy. Coworkingová centra nejsou určena pouze mladým a bezdětným ženám. Jsou zde i speciálně centra pro matky. Zde lze pracovat a vaše dítě vám při tom i pohlídají.I s tím velmi hodným a nenáročným miminkem se nepracuje vůbec snadno. Je třeba počítat s tím, že vás bude dítě rušit při práci a nebudete se soustředit tak, jak byste chtěla. Je třeba se poohlédnout po hlídání. Může to být i zařízení, které se specializuje na tyto činnosti. Čím máte mladší dítě, a chcete jej někam nechat umístit, tím je situace mnohem těžší.

Vezměte si chůvu

Jednorázové hlídání na večer seženete pro své dítě asi i prostřednictvím mobilní aplikace, hledat ale dlouhodobou dobrou chůvu je opravdu mnohem náročnější.Vaše nová profesionální chůva poskytne miminku potřebnou osobní péči, ale zatíží to současně i váš rozpočet. Chůvu lze hledat prostřednictvím profesionální agentury, ve facebookové skupině či na specializovaných webových stránkách. Chůva, která se vám den co den od rána do večera stará o dítě, musí mít doporučení a musí jít o prověřenou chůvu. Můžete se snažit najít chůvu prostřednictvím nějaké agentury. Je třeba se ale zeptat, zda uchazečky budou i uklízet a starat se o domácnost. Od toho se odvíjí i ceny. Sehnat chůvu prostřednictvím oficiální speciální agentury vás ale bude stát mnohem větší peníze, než když si budete nějakou chůvu shánět sami. Hodina hlídání se pohybuje kolem 200 korun.

Jesle soukromé i obecní

Pokud nemáte babičku vlastní, můžete si pořídit adoptivní babičku, což je velmi přínosné pro obě strany.Pokud se rozhodnete třeba pro jesle, dá se i výrazně ušetřit. Vaše dítě zde ale nebude to jediné, o které se bude chůva starat. Bude muset hlídat ještě několik dalších. Dnes péči o děti v jeslích zajišťují soukromníci nebo obce. Provoz jeslí je sice dost nákladný, ale obecní jesle stojí zlomek toho, co vás budou stát ty soukromé.Za celodenní hlídání v obecních jeslích zaplatíte asi 2 500 korun v obci trvalé bydliště. Pokud v obci trvalé bydliště nemáte, zaplatíte 5 000 až 7 000 korun. V soukromých jeslích 11 000 korun.V obecních jeslích berou děti od 6 měsíců, soukromé jesle berou děti již od 3 měsíců. Nenechte se odradit a rozhodně to zkuste.