Krása

Úprava obočí

Obočí je viditelné na první pohled a dokáže úplně změnit váš vzhled. Dobře pěstěné a upravené obočí je vaší vizitkou. Není dobré jeho úpravu podceňovat a je třeba se o něj pravidelně starat. Jakmile zjistíte, že je opět čas sáhnout po pinzetě, udělejte to hned. Pokud máte obavu, že to nezvládnete a potřebujete pomoci, pro první získání tvaru navštivte odborníka a nechte si jej upravit od kosmetičky. Udržovat tvar pak půjde snadno. Nadočnicové oblouky pak budou dokreslovat vaši image.

Ze začátku se vám možná bude třást ruka, budete nervózní, ale časem to určitě zvládnete hravě. Pomocí tužky, štětce či pravítka si pomozte a přikládejte je ke hraně nosu v předepsaném sklonu, ať máte obočí rovnoměrné. Druhý konec protkněte s vnější stranou oka, abyste zjistili, kde má vaše obočí končit. To samé udělejte i s druhou stranou u vnitřní strany oka, ať víte, kde má naopak by vaše obočí začínat. Srostlé obočí je opravdu na pohled velmi nepěkné a na sebevědomí a kráse vám nepřidá.

Profesionální pinzeta na obočí

Dávejte pozor, ať to s pinzetou nepřeženete. Zvolený tvar vám musí sedět k obličeji. A nespoléhejte, že všechny chloupky dorostou, není tomu tak. Časem se cibulky unaví a budete mít více méně pokoj. Nedělejte si obočí moc úzké. Profesionální pinzeta je nutností. Zkosenou pinzetu na obočí musí mít ve výbavě každý. Špičatou pak můžete použít na takzvané třísky. Obě se vám budou hodit. Zvládnout se to ale dá i pouze s jednou z nich. Zkosená pinzeta by vám měla stačit.

Tužka na obočí

Tužka by měla být měkká, a v odstínu barvy vašeho obočí a vlasů. Pokud má blondýnka černé obočí a ještě k tomu vytetované, přirozený vzhled bude ten tam. Zkuste barvu šedohnědou nebo tmavě hnědou, blondýnky světle hnědou. Pokud má tužka z druhé strany kartáček, je to výborný pomocník pro úpravu konečného vzhledu.

Obočí se dá ale i výborně dobarvit vhodnou barvou stínu a malým plochým, úzkým, zkoseným štětečkem. Možná pak už nebudete chtít používat tužky na obočí. Je to jemnější a i vzhled dokáže být mnohem přirozenější. Dají se pomocí něj namalovat i linky.

Výborný je i kulatý kartáček, který pěkně pročeše obočí a nenechá jej slepené. Bude pěkně srovnané do řady a krásného obloučku. Kartáček se hodí i k rozčesání řasenky, když nanesete moc velkou vrstvu a řasy se slepí.

Výbornou pomůckou je i bezbarvý výživný gel na obočí. Krásně jej vyživí a dodá mu pěstěný tvar. Kartáčková spirálka na této řasence pak nahradí i kartáčkový štěteček.