Krása

Kouzelné rty

První věc, které si okolí všimne, je váš vzhled. Možná je to povrchní. Bohužel se s tím ale nedá nic dělat. Je to prostě tak. Pokud chcete zaujmout na první pohled, pomůže vám pěstěný vzhled a kvalitní rtěnka. Pokud zvládnete časem vykreslit kouzelnou a přesnou křivku vašich rtů, dokážete proměnit svoji image naprosto dokonale.

Péče o rty

Vaše rty potřebují péči a to i v noci. Ze všeho nejdřív se je snažte večer obrousit. Zvolte odličovací prostředky, jemný peeling a na to hydratační krém. Jsou-li suché, použijte kosmetickou vazelínu. Pokud jsou často suché a loupou se vám, dbejte na tuto péči pravidelně.

Je dobré také občas komunikovat s vizážistkou či kosmetičkou, nechat si poradit a ošetřit profesionálně pokožku. Nikdy nezapomínejte, že každá z žen je jiná a tím i jedinečná.

Nanášení rtěnky

Co dělat se rtěnkami, aby vydržely dlouho na vašich rtech? Existují na trhu dvoufázové rtěnky, které vám to zaručí. Takové, co jimi nalíčíte rty a pak je přetřete přiloženým balzámem, který k nim neodmyslitelně patří. Bohužel ale výrazně vysušují rty a většinou jim nesvědčí.

Použijte tedy fígl, který časem hravě zvládnete. Rty natřete make-upem nebo trochou korektoru a zapudrujete je. Následuje nanesení rtěnky, opět rty přepudrujte a pak zase dejte vrstvu rtěnky. Takto opravdu na vašich rtech mnohem déle vydrží.

Pokud nosíte bílou košili a stále vás mučí obava s otisknutí rtěnky na límec, sevřete ještě jemně mezi rty papírový kapesníček či ubrousek a tím dokonale odstraníte přebytek nanesené rtěnky, ta se zafixuje a déle vydrží. Hlavně se vám neotiskne na bílý límec.

Pokud chcete mít pečlivý tvar vašich rtů, použijte i konturovaní tužku na rty. Vykreslete tvar tak, aby se vám opravdu líbil. Rtěnku také raději nanášejte štětečkem než přímo na rty. Bude lépe držet a také lépe vypadat. Důkladně se dostane do všech pórů vašich rtů.

Řiďte se pravidlem, pokud si dáte výraznější rtěnku, pak zvolte raději jemnější líčení vašich očí a totéž praktikujete i obráceně. Nechte vždy vyniknout jeden detail. Musí to být ale tak, aby to působilo stále přirozeně.