Krása

Účesy roku 2017

Co právě letí? Udělejte si na vlasech uzel s uvolněnými prameny. Letí i vlnitá ofina, nedbale a extravagantně zapletený cop nebo jednoduchý uhlazený krátký střih. V novém roce je opět na prvním místě přirozený vzhled. Pokud máte vlnité vlasy, určitě je tedy nenarovnávejte žehličkou. Naopak, čím věrněji budete přistupovat ke své původní struktuře vlasů, tím budete i více trendy váš účes.

Vrací se 90. léta, 70. létai 20. léta

Vrací se třeba 90. léta, kdy se nosily různé ohony, culíky a také drdoly. Nosí se buď s pěšinkou či vyčesané dozadu. Vždy ale dva prameny z každé strany musí být jakoby nedbale uvolněné. Styl 90. let tak dnes slaví velký comeback. Tento účes přizpůsobte příležitosti a budete působit velmi elegantně. Takto to často nosí třeba Gwyneth Paltrow, které vypadává z drdolu uvolněný pramen z každé strany, a vypadá tak velmi étericky.

Další retro styl je ze 70. let, kdy se nosily známé natupírované hojně vlnité vlasy, elegantně sčesané dozadu. Musíte použít přípravky na objem, vlasy velmi lehce natočit kulmou a prameny podél svého obličeje natupírovat také směrem k temeni. Nakonec je třeba pomocí laku účes zafixovat. Takový účes třeba často nosí modelka Gigi Hadid nebo hollywoodská star Lauren Hutton. Stejně tak, jako měl kdysi účes muž, má žena dnes vypadat tak trochu jako prvorepublikový gentleman. Stylizace do retra 20. let s pěšinkou na straně, v mokrém vzhledu s použitím více stylingových prostředků směřuje k vašemu toužebnému výsledku. Možná jste tak zaznamenali seriálovou herečku Ruby Rose.

Francouzská elegance či ležérní cop a mikádo

Styl, který milují především Pařížanky, spočívá v naprosto přirozeném odstínu, jemných loknách minimálně po ramena a k tomu nechybí hustá delší ofina, která je tak velmi variabilní. Pokud se na ni necítíte, lze ji začesat do stran a sepnout pinetkami. Víte, jak třeba vypadala Dakota Johnson z Padesáti odstínů šedi? Bez ofiny už si jiani neumítepředstavit.

Zapletené vlasy byly loňským hitem a to i nadále přetrvává. Pevně upletené tenčích copy jsou na ústupu a letí tak trochu ledabyle upletené francouzské copy. Po dopletení je trochu natupírujte pomocí hřebenu a vytáhněte z něj klidně pár pramenů. Tak třeba Jennifer Lawrence přišla letos i ba vysněný červený koberec. Vlasy zkrácené pod uši nebo k ramenům jsou klasickým stylem již po mnoho let. Nyní si nechte své mikádo hodně prostříhat a ofinu dejte mírně na stranu.