Krása

Chyby v líčení, nedělejte se zbytečně starší

Mnoho žen se líčí a dělá to proto, aby se lépe cítily a lépe vypadaly. Nedopouštějte se zbytečných omylů a nepřidávejte si roky. Všechny ženy chtějí přece vypadat krásně a mladě. Existuje mnoho anti-agingových kosmetických produktů, díky nimž je to mnoho snazší, než to bylo dřív. Dámy ve zralém věku ale velmi často dělají chyby, které jim bohužel přidávají další roky na víc. Dodržujte několik jednoduchých pravidel.

Vybírejte odstín make-upu

Začněte určitě podkladovou bází a pečlivě vybírejte barvu, se kterou budete vypadat přirozeně. Musíte nalíčit i krk a dbejte na to, ať ladí tón tváře a krku. Příliš světlý make-up bude působit, jako byste byly bez života. Pokud sáhnete po moc tmavé barvě, budou vaše rysy strhanější a unavenější. Budete vypadat prostě starší. Hutnější make-up také zvýrazní vrásky. Jemně vklepejte lehký make-up do tváře. Začínejte od lícních kostí a pokračujte směrem k bradě. Opálenou tvář dolaďte pomocí bronzeru.

Příliš tmavá rtěnka

Příliš tmavá rtěnka nebo nesprávně nanesená linka vzhledu spíše uškodí. Temnější odstíny rtěnky pusu opticky zmenší a tenké, přísné rty vás neomladí. Plnější a smyslnější budou rty díky světlým třpytivým odstínům a lze je používat i v pokročilejším věku. Linka na horním víčku vám zvětší oko.Linka se na dolním víčku aplikuje mnohem snáz než na víčku horním, ale určitě na ni nezapomínejte, jinak vám víčko opticky klesne. Horní linku nanášejte na oko, ať se opticky otevře. Vytvořte ji co nejblíž k linii řas a bude vypadat velmi přirozeně. Místo černé zkuste hnědou, výsledek bude jemnější. Totéž vyzkoušejte i s řasenkou. Jemně dokreslujte i obočí tužkou nebo stínem. Vždy slaďte odstín s barvou vašich vlasů. Černé obočí blondýnky přirozeně nevypadá. Tmavé tvářenky vnesou do obličeje stín, který nepotřebujete. Používejte odstín tvářenky, co nejvíce připomíná přirozenou barvu. Zkuste broskvovou a přirozeně růžovou.